ACB. Świetna postawa reprezentantów Polski w lidze hiszpańskiej

Tomasz Gielo i A.J. Slaugter bardzo dobrze spisali się w 15. kolejce rozgrywek hiszpańskiej ekstraklasy, ale ich drużyny poniosły porażki. Zwycięstwo odniosła za to Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim w składzie.

Piotr Szarwark
Tomasz Gielo Newspix / ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: Tomasz Gielo
A.J. Slaughter był liderem Realu Betis w starciu z BAXI Manresa - w 22 minuty zdobył 18 punktów (4/8 za dwa, 2/5 za trzy oraz 4/5 z linii rzutów wolnych), miał sześć asyst oraz zbiórkę. Nie uchronił jednak swojej drużyny przed minimalną porażką (88:89). Dla Realu Betis to już 12. porażka w sezonie 2019/2020. Z bilansem 3-12 zespół Slaughtera zamyka tabelę hiszpańskiej ACB.

Porażkę poniósł także Iberostar Teneryfa, który na wyjeździe musiał uznać wyższość Valencii BC (91:98). W ekipie przegranych bardzo dobrze spisał się Tomasz Gielo. Reprezentant Polski rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie, zdobywając 16 punktów w 19 minut (2/2 za dwa i 4/7 zza łuku). Mimo porażki Iberostar zajmuje wysoką, czwartą lokatę w ligowej tabeli (bilans 9-6).

W trzecim meczu z udziałem reprezentanta Polski, Unicaja Malaga pokonała na wyjeździe Montakit Fuenlabrada (82:81). 16 minut w tym spotkaniu rozegrał kapitan Biało-Czerwonych, Adam Waczyński. Obok swojego nazwiska zapisał cztery "oczka", zbiórkę i przechwyt. Unicaja zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, ale aż sześć ekip legitymuje się bilansem 8-7.

Czy śledzisz poczynania reprezentantów Polski w hiszpańskiej ACB?