LeBron James i... absolutny debiutant. Gracze kolejnego tygodnia NBA wybrani

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: LeBron James
Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: LeBron James
zdjęcie autora artykułu

LeBron James oraz Norman Powell zostali wybrani najlepszymi zawodnikami minionego tygodnia w NBA. Dla gwiazdy LA Lakers to już kolejne tego typu wyróżnienie, dla gracza Toronto Raptors - pierwsze w karierze.

Trwające rozgrywki wydają się być przełomowymi dla Normana Powella. Rzucający Toronto Raptors stał się jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny, co wyraźnie odzwierciedlają jego osiągnięcia. Dobra gra 26-latka nie umknęła również uwadze władzom NBA, które każdego tygodnia wybierają najlepszych graczy obu konferencji. Tym razem w gronie wyróżnionych znalazł się właśnie rzucający kanadyjskiej ekipy.

Ostatnie spotkania były w wykonaniu Powella rewelacyjne. W starciu z Golden State Warriors przyćmił on nawet niejako powrót do gry samego Stephena Curry'ego. Rzucił tej nocy 37 punktów, czym poprowadził Raptors do 8-punktowej wygranej nad wicemistrzami ligi. Oprócz tego był głównym autorem zwycięstw nad Phoenix Suns oraz Sacramento Kings.

Na Zachodzie z kolei najlepszym uznano LeBrona Jamesa i taki wybór nikogo nie może dziwić. Lider Los Angeles Lakers poprowadził swój zespół do kompletu trzech triumfów, z czego dwa Jeziorowcy odnieśli w starciach z rywalami, uznawanymi obok nich za głównych faworytów do mistrzowskiego tytułu. Warto także dodać, że w obu meczach bliski był osiągnięcia triple-double. Przeciwko Milwaukee Bucks zanotował 37 "oczek" oraz po 8 kluczowych podań i zbiórek, natomiast w pojedynku z LA Clippers miał 28 punktów, 9 asyst, do czego dołożył 8 zebranych piłek.

Dzięki ostatnim spotkaniom Lakers umocnili się na fotelu liderów Konferencji Zachodniej. Obecnie legitymują się oni bilansem 49-13 i mają już całkiem sporą przewagę nad grupą pościgową na czele z właśnie Clippers (43-20). Z kolei Raptors zajmują 2. miejsce na Wschodzie (46-18), ustępując jedynie Milwaukee Bucks (53-12).

Czytaj także: NBA walczy z koronawirusem. Na początek zakaz dostępu mediów do klubowych szatni >> EBL. Mecze zgodnie z planem, ale bez udziału publiczności. Do odwołania! >>

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: piłkarz przeżuł i połknął kartkę z radami od trenera

Źródło artykułu: