EBL. Jovanović dostał lekcję od Mazurczaka. MKS nie odpuszcza do końca

MKS zdobył Orbitę pomimo poważnych braków w składzie oraz faktu, że nie ma już szans na play-off Energa Basket Ligi. Podopieczni Alessandro Magro pokonali we Wrocławiu Śląsk 82:71.

Krzysztof Kaczmarczyk
Malcolm Rhett i Aleksander Dziewa PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Malcolm Rhett i Aleksander Dziewa
We Wrocławiu goście pojawili się bez Lee Moore'a i Vytenisa Cizauskasa. Mecz rozpoczęli z Michałem Kroczakiem w piątce. Od początku byli zespołem lepszym. Dużo lepszym.

Zaczęli od prowadzenia 14:3. Trochę energii gospodarzom dało wejście Ivana Ramljaka, ale MKS nadal wyglądał na drużynę bardziej zdeterminowaną. W drugiej kwarcie łatwo zdobywali też punkty i na przerwę schodzili z 12-punktową zaliczką.

Po zmianie stron wrocławianie próbowali gonić, ale MKS nie dawał za wygraną - zawsze wyprowadzał cios podłamujący skrzydła gospodarzy.

Tak było cztery minuty przed końcem meczu, kiedy przewaga gości zmalała do punktu (65:64). Wtedy "trójkę" odpalił Elijah Wilson, a MKS po serii siedmiu punktów z rzędu i kolejnej skutecznej próbie Wilsona z dystansu odskoczył na 75:66. Po tym Śląsk definitywnie stracił nadzieje na sukces.

MKS rządził pod tablicami (36:23) w zbiórkach, a na rozegraniu Andy Mazurczak "zjadł" Strahinję Jovanovicia. Polak zakończył mecz z dorobkiem 13 punktów, 11 asyst, 5 zbiórek i 3 przechwytów. Serb miał 10 "oczek" i 6 strat przy zaledwie dwóch asystach.

Trener Oliver Vidin przekonuje od dłuższego czasu, że dla niego liczy się już faza play-off, a to na kogo w niej trafi nie ma znaczenia. Nie da się ukryć, że jego podopieczni spuścili nieco z tonu i słabszej dyspozycji nie można tłumaczyć jedynie absencją Bena McCauley'a.

WKS Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 71:82 (12:14, 16:26, 22:16, 21:26)

Śląsk: Elijah Stewart 18, Aleksander Dziewa 15, Kyle Gibson 12, Strahinja Jovanović 10, Ivan Ramljak 9, Mateusz Szlachetka 5, Szymon Tomczak 2, Michał Gabiński 0.

MKS: Elijah Wilson 17, M.J. Rhett 15, Andy Mazurczak 13 (11 as), Michał Nowakowski 10, Michał Kroczak 9, Milivoje Mijović 8, Patryk Wieczorek 6, Jakub Motylewski 4, Marek Piechowicz 0.