Suzuki I liga. Totalna dominacja na koniec emocjonującej serii. Górnik Trans.eu gra dalej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Dawid Wójcikowski / Na zdjęciu: Górnik Trans.eu Wałbrzych
Materiały prasowe / Dawid Wójcikowski / Na zdjęciu: Górnik Trans.eu Wałbrzych

To była najciekawsza ćwierćfinałowa seria w Suzuki I lidze. Jej koniec przypominał jednak to, co wydarzyło się na początku. Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych uzupełnili stawkę półfinalistów pokonując Weegree AZS Politechnikę Opolską 99:81.

W tej serii było wszystko. Zaczęło się od jednostronnego pojedynku i zwycięstwa faworyta 103:67. Kolejne dwa spotkania dostarczyły ogromnych emocji, a do tego mecz w Opolu przeszedł do historii ze względu na efektowny wsad i problemy z koszem, które spowodowały opóźnienie rywalizacji o jeden dzień (czytaj więcej tutaj).

Po niedzielnej porażce Górnik Trans.eu wyszedł zupełnie inaczej nastawiony. Skoncentrowany i zdeterminowany zespół nie chciał dopuścić do kolejnej nerwowej końcówki. Goście zaczęli od prowadzenia 8:0, a później tylko powiększali przewagę (19:7). Ich koncert trwał również w drugiej kwarcie. Weegree AZS Politechnika prezentowała się zdecydowanie słabiej i przegrywała nawet 24:46.

Górnik Trans.eu wygrał trzy kwarty. Co ciekawe dwie pierwsze odsłony skończyły się identycznym wynikiem (25:16). Zwycięstwo gości nawet na moment nie było zagrożone. W końcówce na parkiecie pojawili się już młodzi koszykarze, a faworyt wygrał 99:81. Jedynym zmartwieniem dla trenera Łukasza Grudniewskiego może być kontuzja kostki, jakiej siedem minut przed końcem doznał Damian Cechniak.

Do końca nie brakowało efektownych akcji, ale także walki. Sędziowie byli wyjątkowo skrupulatni i odgwizdali łącznie 55 przewinień (30 gospodarzy i 25 gości). Czterech koszykarzy Weegree AZS Politechniki i jeden Górnika Trans.eu przedwcześnie skończyło zawody po pięciu faulach. Statystyka rzutów wolnych była zbliżona (25/31 gospodarze i 21/33 goście).

Ekipa z Wałbrzycha szczególnie w pierwszej połowie miała wysoką skuteczność w rzutach za trzy punkty (8/17). Po zmianie stron było gorzej (2/9). Po 17 punktów dla swoich drużyn zdobyli Artur Łabinowicz i Krzysztof Jakóbczyk. Koszykarz gospodarzy szalał w końcówce, a zawodnik gości 15 "oczek" rzucił w pierwszej połowie. Wspierali go Tomasz Ochońko (16) oraz Maciej Bojanowski (15).

Mecz w Opolu zakończył ćwierćfinały Suzuki I ligi. Półfinały rozpoczną się już w najbliższy weekend (24 i 25 kwietnia). Górnik Trans.eu Wałbrzych podejmie w nich WKK Wrocław. W drugiej parze spotkają się Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk i Rawlplug Sokół Łańcut. To cztery najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Górnik Trans.eu Wałbrzych 81:99 (16:25, 16:25, 24:28, 25:21)

Weegree AZS Politechnika: Łabinowicz 17, Skiba 14, Wilk 13, Jankowski 10, Brenk 7, Jodłowski 5, Lewiński 5, Kaczmarzyk 4, Krajewski 4, Piszczatowski 2.

Górnik Trans.eu: Jakóbczyk 17, Ochońko 16, Bojanowski 15, Malesa 12, Durski 8, Ratajczak 8, Zywert 8, Koperski 5, Wróbel 4, Cechniak 2, Niziński 2, Stankiewicz 2.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3-1 dla Górnika Trans.eu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Górnik Trans.eu Wałbrzych będzie faworytem półfinałowej rywalizacji z WKK Wrocław?