• 19 : 15
  • 16 : 23
  • 20 : 27
  • 14 : 15

Dziękujemy za śledzenie relacji z meczu na WP SportoweFakty. Prowadził ją Wojciech Bielewicz

Polacy po dwóch meczach eliminacyjnych mają na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Kolejny mecz 27 listopada na wyjeździe z Rumunią

Liderem naszej ekipy ponownie był A.J. Slaughter, autor 26 punktów. 17 dołożył Aaron Cel

Po porażce i braku stylu w meczu z Izraelem dziś oglądaliśmy zupełnie inny zespół. Kapitalnie poskładał naszą drużynę Mike Taylor

Wygryway z Hiszpanią 80:69! Znakomity popis zespołowej koszykówki w wykonaniu Biało-Czerwonych. To pierwsze zwycięstwo nad ekipą "La Roja" od 1972 roku

Już tylko minuta do końca, a my prowadzimy trzynastoma punktami!

Świetne wejście pod kosz Koszarka po kapitalnej zasłonie od Kuliga

Długo konstruujemy swoje ataki. Słusznie, wynik jest dla nas niezwykle korzystny

Faul w ataku Sokołowskiego

Czas dla Hiszpanii

15 punktów przewagi na cztery i pół minuty przed końcem. Znakomita sytuacja Polaków!

Hiszpanie nie trafili w czwartej kwarcie żadnej z pięciu prób z dystansu

Ależ wsad Balcerowskiego! Genialna asysta Koszarka

Wymuszamy kolejną stratę!

Czy Polacy wygrają z Hiszpanią?

Hiszpanie pudłują kolejne rzuty, a w odpowiedzi Michał Sokołowski akcja z faulem!

Czas dla Polaków

Rabaseda w kontrze, efektowna akcja Hiszpanów

Sebastian Saiz ma już 12 zbiórek w meczu, z czego 6 pod naszym koszem

Znakomicie radzi sobie Saiz na tablicach. Dwukrotnie zebrał piłkę w ataku i stanie na linii rzutów wolnych

Cel z dystansu od tablicy

Hiszpanie mają na swoim koncie aż 20 strat po trzech kwartach, niespotykana sytuacja

Koniec trzeciej kwarty, którą wygrywamy siedmioma "oczkami". Przed ostatnią częścią meczu prowadzimy z mistrzami świata 65:55!

Dużo fauli w końcówce trzeciej kwarty, drużyny zdobywają swoje punkty głównie po rzutach wolnych

Kolejna strara Hiszpanii! Już 19 w meczu

Balcerowski dwukrotnie trafia z linii rzutów wolnych

Skuteczna akcja Polaków wyprowadzi nas na dwucyfrowe prowadzenie z Hiszpanią

Tomasz Gielo z dystansu! 9 punktów przewagi. W defensywie z kolei znakomicie prezentuje się Balcerowski. Piłka dla Polski

Oba zespoły już z przekroczonym limitem fauli na 4 minuty przed końcem kwarty

Na parkiecie pierwszy raz w eliminacjach pojawił się Aleksander Balcerowski

Bardzo mocny faul w ataku Kuliga. Z parkietu nie podnosi się Nacho Llovet

Slaughter się nie zatrzymuje, już +8 dla Polski!

I ponownie celnie z dystansu Slaughter! 18 punktów na koncie naszego rozgrywającego

Znakomicie Polacy! Pod dużym pressingiem za trzy trafił Sokołowski, a chwilę później w kontrze Slaughter!

W odpowiedzi 2+1 Aarona Cela, wracamy na prowadzenie

I ponownie Saiz, tym razem akcja 2+1

Efektownie Saiz pod koszem

Pierwszy punkt Koszarka w meczu po przewinieniu technicznym Saiza

Wracamy do gry

Liderem w naszych szeregach podobnie jak w meczu z Izraelem jest A.J. Slaughter. Rozgrywający ma na swoim koncie 12 punktów dwukrotnie trafiając z dystansu

To, co rzuca się w oczy to duża liczba strat Hiszpanii, gospodarze mają ich już 13 na swoim koncie. Minusem jest fakt, że Polacy zamienili to tylko na 10 swoich punktów.

Druga kwarta za nami. Polacy wygrali ją 23:16 i prowadzą z mistrzami świata 38:35

Wszystkie próby celne, już tylko 3 "oczka" straty

Gielo bardzo blisko akcji 3+1, jednak piłka ostatecznie nie wpadła do kosza z akcji. Trzy próby z linii rzutów wolnych

Świetna gra naszego zespołu po przerwie! Najpierw rozrysowaną akcję przez trenera kończy Sokołowski, a chwilę później z dystansu skutecznie Slaughter

Czas dla Polaków. Rywale odjechali nam już na 9 punktów

Gorszy okres Polaków. Rzuty z otwartych pozycji nie wpadają do kosza, a Hiszpanie rozpracowują systematycznie naszą defensywę

Zyskowski celnie dwukrotnie z linii rzutów wolnych

Długa akcja Polaków w ataku zakończona niestety faulem Damiana Kuliga

Wynik mógłby wyglądać lepiej, gdyby Polacy prezentowali wyższą skuteczność. Póki co trafiamy 35 proc. rzutów z gry (6/17)

Pierwsza kwarta dobiegła końca. Hiszpanie prowadzą 19:15

Dario Brizuela wszedł z ławki i w dwóch kolejnych akcjach zdobył 5 punktów

Damian Kulig trafia spod kosza

I pierwsza "trójka" Polaków! Z dystansu trafia Aaron Cel

Pierwsze punkty z gry Saiza pod koszem

Aaron Cel nie trafia z otwartej pozycji, a chwilę później Rabaseda blokuje Slaughtera w kontrze

Adam Hrycaniuk rewelacyjnie radzi sobie w obronie z Sebastianem Saizem

A.J. Slaughter indywidualnie z półdystansu

Hiszpanie konstruują swoje akcje bardzo cierpliwie i są skuteczni pod naszym koszem

Pierwsze punkty dla Polaków zdobywa Aaron Cel

Rozpoczynamy spotkanie!

Dwie zmiany w wyjściowym składzie Polski w porównaniu do meczu z Izraelem. Zaczynamy z Koszarkiem, Slaughterem, Sokołowski, Celem oraz Hrycaniukiem.

Czy Polakom uda się dzisiaj pokonać reprezentację Hiszpanii?

Dziś swój mecz numer 200 w kadrze narodowej rozegra Łukasz Koszarek

Drugie spotkanie eliminacji do EuroBasketu 2021 Polacy rozegrają na wyjeździe z obecnymi mistrzami świata, Hiszpanią. Pierwszy pojedynek Biało-Czerwonych zakończył się porażką z Izraelem 71:75.