KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Lekkoatletyka. Możliwe przełożenie MŚ na 2022 rok. Wszystko zależy od terminu igrzysk

Zaplanowane na 2021 rok lekkoatletyczne mistrzostwa świata mogą zostać przełożone. Wszystko zależeć będzie od tego, kiedy odbędą się igrzyska w Tokio. Organizatorzy biorą pod uwagę różne opcje.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Ostatnie lekkoatletyczne MŚ odbyły się w grudniu 2019 w Dosze Kolejne mogą zostać przeniesione na 2022 rok Getty Images / Serhat Cagdas/Anadolu Agency / Ostatnie lekkoatletyczne MŚ odbyły się w grudniu 2019 w Dosze. Kolejne mogą zostać przeniesione na 2022 rok
Wciąż nie wiadomo, jaki los czeka igrzyska olimpijskie. Mimo zagrożenia związanego z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, organizatorzy długo optowali za tym, aby impreza odbyła się zgodnie z planem, a więc w dniach 24 lipca - 9 sierpnia. To z kolei mogło doprowadzić do bojkotu igrzysk ze strony części zawodników. Wycofaniem zagroziły reprezentacje Australii i Kanady.

Ostatecznie MKOl zmienił zdanie i zapowiedział, że w ciągu czterech tygodni podejmie ostateczną decyzję odnośnie terminu przeprowadzenia igrzysk w Tokio.

W grę wchodzi przeniesienie zmagań na 2021 rok. Wtedy też jednak mają się odbyć lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Portland i Eugene (6-15 sierpnia). Niewykluczone, że i ta impreza odbędzie się w innym terminie.

Jak poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki, organizatorzy MŚ są gotowi przenieść zmagania na kolejny rok (2022), jeżeli igrzyska miałyby się odbyć w sezonie 2021. Na 2022 rok zaplanowano już jednak Igrzyska Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, Igrzyska Azjatyckie i mistrzostwa Europy.

Przypomnijmy, że z powodu koronawirusa halowe MŚ przełożono na marzec 2021 roku i odbędą się zaledwie dwa tygodnie po zakończeniu ME w Toruniu. Kalendarz startów może tym samym zostać wywrócony do góry nogami.

Czytaj także:
- Premier Japonii zaproponował przełożenie IO w Tokio na 2021 rok!
Sztafeta olimpijska gotowa do startu

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Co z igrzyskami w Tokio? "Niektórzy cały czas żyją nadzieją, że odbędą się w terminie"


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Czy igrzyska w Tokio powinny odbyć się zgodnie z planem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×