Pereira skomentował walkę z Błachowiczem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Alex Pereira po wygranej z Janem Błachowiczem na UFC 291
Twitter / Alex Pereira po wygranej z Janem Błachowiczem na UFC 291
zdjęcie autora artykułu

Alex Pereira udanie zadebiutował w kategorii półciężkiej UFC. Podczas gali w Salt Lake City "Poatan" pokonał niejednogłośnie na punkty byłego mistrza, Jana Błachowicza. Brazylijczyk przyznał jednak, że Polak postawił mu wysoko poprzeczkę.

W tym artykule dowiesz się o:

- To była bardzo ciężka walka, ale myślę, że byłem w stanie pokazać wam trochę swoich możliwości - powiedział Alex Pereira na gorąco po walce. - Teraz chcę walczyć o pas, nieważne z kim - dodał.

Pereira walczy w UFC dopiero od 2021 roku. Rok temu sięgnął już po mistrzowski tytuł w wadze średniej, nokautując Israela Adesanyę. W rewanżu stracił jednak pas i zdecydował, że zmieni kategorię na wyższą.

Starcie z Błachowiczem było eliminatorem do pojedynku o pas w wadze do 93 kg. - W tej chwili skupiam się na tej dywizji. Chcę być mistrzem w tej dywizji, a potem mam kilka spraw do rozwiązania w wadze średniej - podkreślił "Poatan".

Alex Pereira zanim zasilił szeregi UFC święcił triumfy w kickboxingu. Brazylijczyk zdobył tytuły mistrzowski cenionej organizacji Glory w wadze średniej i półciężkiej.

Czytaj także: Wielka walka w Polsce potwierdzona. To będzie hit! "Szokujące starcie" dojdzie do skutku? Pojawia się coraz więcej plotek

ZOBACZ WIDEO: Sebastian Przybysz wygrał przed czasem! "W swojej kategorii wagowej, w Europie, jestem blisko czołówki"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty