Krzysztof Jotko zdradził termin kolejnej walki w UFC

Krzysztof Jotko (22-5) chce zatrzeć złe wrażenie po ostatniej porażce w UFC. 31-latek na Facebooku poinformował fanów, kiedy ponownie zobaczą go w oktagonie.

Waldemar Ossowski
Krzysztof Jotko Getty Images / Icon Sportswire / Na zdjęciu: Krzysztof Jotko
Jotko to najdłużej walczący Polak w UFC. Z amerykańską organizacją związał się już w 2013 roku, a przez kilka lat utrzymywał się w czołowej "15" kategorii średniej.

Po słabszym okresie pomiędzy 2017 a 2018 rokiem, kiedy zawodnik z Ornety przegrał trzy walki z rzędu, nastąpiło przełamanie. "Dżotko" odniósł trzy kolejne wygrane. Serię tę przerwał Sean Strickland, który wypunktował polskiego zawodnika 1 maja tego roku na UFC on ESPN 23 (czytaj więcej >>>).

Polak nie jest zadowolony ze swojej postawy w poprzednim pojedynku. Dlatego mocno zależy mu, by zmazać plamę po porażce. "Po ostatnim słabym występie jestem bardzo zmotywowany i głodny kolejnego zwycięstwa. October 2!" - napisał na Facebooku.

W jednym z komentarzy Krzysztof Jotko wskazał, dlaczego tak słabo zaprezentował się na tle Stricklanda. "Nie mój dzień po kontuzji i rocznej przerwie. Zardzewiały jak stary rower" - wyznał.

Jak na razie nie wiadomo oficjalnie, gdzie odbędzie się gala zaplanowana na 2 października. Portal sherdog.com sugeruje, że będzie to centrum UFC Apex w Las Vegas.