Płacheta pierwszy raz w nowych barwach. Zespół Białkowskiego zagrał na zero z tylu

Przemysław Płacheta rozegrał 68 minut w spotkaniu Birmingham City z Luton Town (0:0). Bartosz Białkowski skutecznie bronił dostępu do bramki Millwall FC, jego zespół pokonał Stoke City 2:0.

Rafał Szymański
Przemysław Płacheta Getty Images / Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Na inaugurację The Championship Luton Town podejmowało Birmingham City. Przez 90 minut drużyna gospodarzy miała nieco więcej sytuacji bramkowych, ale nic z tego nie wynikało. Sobotnie spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Po raz pierwszy w barwach Birmingham City wystąpił Przemysław Płacheta, który jest tylko wypożyczony z Norwich City. Skrzydłowy reprezentacji Polski znalazł się w podstawowym składzie, a w 83. minucie zastąpił go Jordan Graham. W piątek angielski klub potwierdził też wypożyczenie Krystiana Bielika z Derby County. Defensywny pomocnik nie został uwzględniony w meczowej kadrze.

Tego samego dnia Millwall FC Bartosza Białkowskiego rywalizowało ze Stoke City. Bohaterem meczu okazał się Charlie Cresswell. 19-letni obrońca dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 2:0.

W 1. kolejce Białkowski zachował czyste konto, choć przyjezdni dwa razy zagrozili jego bramce. Od początku 2020 roku doświadczony bramkarz jest związany z Millwall FC.

Luton Town - Birmingham City 0:0

Millwall FC - Stoke City 2:0 (1:0)
1:0 - Charlie Cresswell 12'
2:0 - Charlie Cresswell 65'