26 goli w 10. kolejce Ekstraligi. GKS Katowice, TME SMS Łódź i Górnik Łęczna uciekają

Aż 26 bramek przyniosła dziesiąta kolejka piłkarskiej Ekstraligi kobiet. Choć na czele tabeli bez zmian, nie zabrakło zaskakujących rezultatów, bo część faworytów jak AZS UJ Kraków czy Czarni Antrans Sosnowiec potraciła punkty.

Krzysztof Sędzicki
Dominika Kopińska (z numerem 9j) w walce z Darią Kurzawą (w biało-czarnym stroju) WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Dominika Kopińska (z numerem 9j) w walce z Darią Kurzawą (w biało-czarnym stroju)
W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań piłkarki Śląska Wrocław przegrały u siebie z GKS-em Katowice 1:3, choć Marcelina Buś dość szybko odpowiedziała na gola Nicoli Brzęczek na początku drugiej połowy. W dalszej części gry dwa decydujące ciosy zadała Amelia Bińkowska. Trudną przeprawę ma z kolei za sobą TME SMS Łódź. Mistrzynie Polski długo nie mogły się przebić przez defensywę Pogoni Szczecin, ale ostatecznie dzięki Dominice Kopińskiej sztuka ta się udała.

Dość niespodziewanie tylko remis z Medykiem Polomarketem Konin osiągnęły piłkarki AZS-u UJ Kraków. Jagiellonki po golu Anny Gawrońskiej z rzutu karnego nawet przegrywały, choć przed przerwą Julia Dyśkowska doprowadziła do wyrównania. Później jeszcze piłkarki z Małopolski dwukrotnie wychodziły na prowadzenie, ale dwa razy je też traciły. Skończyło się więc na 3:3.

Blisko niespodzianki było w Tczewie, gdzie Pogoń Dekpol mierzyła się z Górnikiem Łęczna. Prowadzenie wicemistrzyniom Polski dała Klaudia Lefeld już w drugiej minucie, lecz później Katarzyna Nowak oraz Kinga Ejzel dołożyły po golu dla gospodyń i beniaminek objął prowadzenie. Jeszcze przed końcem I połowy do siatki trafiły Anna Zając i Klaudia Miłek, ale po zmianie stron na 3:3 wyrównała Julia Jędrzejewska. Decydującego o wygranej gości gola zdobyła z rzutu karnego Miłek.

Siedem bramek przyniósł mecz drugiego z beniaminków - Hydrotrucka Radom, który podejmował AP Orlen Gdańsk. Piłkarki z Trójmiasta zwyciężyły 5:2 i była to ich pierwsza wygrana w tym sezonie. Co prawda nie pozwala ona opuścić strefy spadkowej, ale trzeba pamiętać, że 12 listopada gdańszczanki rozegrają zaległe spotkanie z Pogonią Szczecin.

Na zakończenie 10. serii gier drużyna Czarnych Antrans Sosnowiec przegrała u siebie ze Sportisem KKP Bydgoszcz 0:1, a bramkę na wagę trzech punktów zdobyła Aleksandra Stasiak. W tabeli sosnowiczanki tracą do podium już 12 oczek, a same uzbierały ich 13.

Przed nami kolejna przerwa na mecz reprezentacji Polski. 11 listopada Biało-Czerwone zagrają w Ostrowcu Świętokrzyskim z Rumunią. Tydzień później rozegrana zostanie ostatnia jesienna kolejka ligowa, a na ostatni weekend listopada przewidziany jest jeszcze termin na mecze 1/16 finału Pucharu Polski.