Sevilla w La Liga 2? Osasuna bliżej pucharów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Fran Santiago / Na zdjęciu: Fernando Reges
Getty Images / Fran Santiago / Na zdjęciu: Fernando Reges

Po dwóch meczach, w których Sevilla punktowała zespół ten doznał porażki i w La Liga znajduje się w trudnej sytuacji. W sobotę ważne zwycięstwo odniosła Osasuna.

Piłkarze Sevilli doznali pierwszej po wznowieniu rozgrywek porażki. Drużyna do przerwy prowadziła na boisku beniaminka Girony. Chwilę po zmianie stron gospodarze wyrównali, a w 88. minucie Yangel Herrera zdobyła bramkę na wagę wygranej nowicjusza w La Liga.

Jedna bramka padła w potyczce innego beniaminka Realu Valladolid z Rayo Vallecano. Triumfowali goście, którzy mogli prowadzić już do przerwy, ale rzut karny zmarnował Isi Palazon. Zawodnik zrehabilitował się po przerwie, zdobywając gola na wagę trzech punktów.

Wygrała Osasuna, która w najskromniejszych rozmiarach ograła Mallorkę i w La Liga plasuje się na 7. pozycji. Europejskie puchary w Pampelunie w kolejnym sezonie nie są wykluczone.

Real Valladolid - Rayo Vallecano 0:1 (0:0) 0:1 - Palazon 65'

Girona FC - Sevilla FC 2:1 (0:1) 0:1 - Nianzou 13' 1:1 - Stuani 46' 2:1 - Herrera 88'

Osasuna Pampeluna - RCD Mallorca 1:0 (0:0) 1:0 - Oroz 47'

Real Sociedad - Athletic Bilbao 3:1 (2:1)

1:0 - Sorloth 25' 2:0 - Kubo 37' 2:1 - Sancet 40' 3:1 - Oyarzabal (k.) 62'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty