Co za pech. Zmienił klub i nagle taka informacja

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: Szymon Żurkowski
Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: Szymon Żurkowski
zdjęcie autora artykułu

Szymon Żurkowski nie będzie mógł zagrać w kilku najbliższych meczach Spezii Calcio. Nad reprezentantem Polski wisi jakieś fatum.

W tym artykule dowiesz się o:

Po nieudanym czasie spędzonym we Fiorentinie, Szymon Żurkowski w styczniu zmienił przynależność klubową. Reprezentant Polski został wypożyczony do innego klubu włoskiej Serie A - Spezii Calcio (więcej TUTAJ).

25-letni pomocnik zadebiutował w nowym zespole w spotkaniu wyjazdowym z Torino FC (Spezia wygrała 1:0). W piątek (27 stycznia o godz. 18:30) drużyna trenera Luki Gottiego zmierzy się z Bolonią, ale Żurkowskiego zabraknie w kadrze meczowej.

- Żurkowski złapał kontuzję. Wypada z gry na ok. 20 dni - poinformował w czwartek na konferencji prasowej szkoleniowiec Spezii.

To oznacza, że wychowanek MOSiR-u Jastrzębie-Zdrój na pewno nie wystąpi w meczach ligowych z Napoli Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego (5 lutego) oraz Empoli Sebastiana Walukiewicza (11 lutego).

Spezia Calcio po rozegraniu 19. kolejek w lidze włoskiej zajmuje 15. miejsce w tabeli z bilansem gier: cztery wygrane, sześć remisów i dziewięć porażek (18 pkt.).

Zobacz: Szybkie ataki bronią AS Romy na klub Polaków

ZOBACZ WIDEO: On pierwszy informował o Santosie. Zdradza kulisy wyboru selekcjonera

Źródło artykułu: WP SportoweFakty