Bez niespodzianki w starciu Pogoni Szczecin z Wisłą Płock. Gol rzutem na taśmę

W spotkaniu 22. kolejki PKO Ekstraklasy 2022/2023, Pogoń Szczecin w ostatnich sekundach zapewniła sobie skromne zwycięstwo nad Wisłą Płock (1:0).

Tomasz Rosiński
Aleksander Pawlak (z tyłu) i Kamil Grosicki (z przodu) PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Aleksander Pawlak (z tyłu) i Kamil Grosicki (z przodu)
Niedzielne starcie walczącej o medal mistrzostw Polski Pogoni z Wisłą zapowiadało się ciekawie, a jego faworytem była drużyna ze Szczecina. Jednakże płocczanie zamierzali postawić wyżej notowanemu rywalowi trudne warunki gry.

Początek rywalizacji był toczony w spokojnym tempie i przez pewnien czas nikomu nie udawało się zbudować szybkiej, składnej akcji, która zakończyłaby się strzałem na bramkę.

Spotkanie zaczęło zabierać rumieńców od około 18. minuty, kiedy to pierwszą skuteczną interwencją popisał się golkiper gości, Dante Stipica.

Z czasem zaczęli przyspieszać szczecinianie, a strzały na bramkę rywala oddali Marcel Wędrychowski, Damian Dąbrowski oraz Luka Zahović, lecz nie udało się im przed przerwą zaskoczyć Krzysztofa Kamińskiego.

Natomiast najbliżej szczęścia w pierwszej odsłonie batalii był Mateusz Szwoch, jednak piłka po jego potężnym uderzeniu sprzed pola karnego odbiła się od słupka i opuściła boisko.

Od początku drugiej połowy konfrontacji przewagę optyczną mieli podopieczni Jensa Gustafssona, którzy niedługo po zmianie stron wywalczyli rzut karny (Adam Chrzanowski sfaulował Zahovicia). Co prawda Sebastian Kowalczyk wykorzystał "jedenastkę", ale okazało się, że przy jej wykonywaniu popełnił błąd (nieszczęśliwie uderzył piłkę dwiema stopami) i sędzia tego gola nie uznał.

Aktywny był Damian Dąbrowski, który starał się napędzać grę Portowców. Natomiast to nie on, a Pontus Almqvist był bliski zdobycia bramki, ale z narożnika pola karnego tylko obił aluminium.

Kiedy wydawało się, że potyczka niespodziewanie zakończy się podziałem punktów, to w ostatnich sekundach płasko i celnie sprzed "szesnastki" uderzył rezerwowy Wahan Biczachczjan, który pokonał Kamińskiego. Asystę przy tym decydującym trafieniu zaliczył Mateusz Łęgowski.