Zmiana trenera w Realu Madryt? Jest nowy, główny kandydat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
zdjęcie autora artykułu

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o potencjalnej zmianie trenera w Realu Madryt. Może to być o tyle zaskakujące, że Carlo Ancelotti wcale nie ma złych rezultatów. Niezależnie od tego w przestrzeni medialnej pojawiają się kolejni kandydaci.

Obecny sezon z pewnością jest gorszy dla Realu Madryt niż ten poprzedni. W minionej kampanii Królewscy radzili sobie podobnie w Lidze Mistrzów, ale na polu krajowym notowali znacznie lepsze wyniki. 12 miesięcy temu liderowali tabeli Primera Division, a teraz mają aż 12 punktów mniej od pierwszej FC Barcelony.

Niewykluczone, że to m.in. ten fakt sprawia, iż w klubie w ogóle rozważa się zmianę na stanowisku trenera. Jednak należy mieć na uwadze również to, że Carlo Ancelotti znalazł się na celowniku brazylijskiej federacji, która chętnie by go widziała jako selekcjonera swojej reprezentacji.

Zatem może zdarzyć się tak, że Włoch po sezonie odejdzie z Madrytu i zostawi wolne stanowisko, a to postawi Real w niezbyt komfortowej sytuacji. Jednak z informacji portalu Relevo wynika, że Los Blancos już mają wytypowanego głównego kandydata na to stanowisko.

Tym ma być Mauricio Pochettino. Były szkoleniowiec m.in. Tottenhamu czy Paris Saint-Germain od niespełna roku jest na trenerskim bezrobociu po zwolnieniu ze wspomnianego francuskiego klubu. To sprawia, że w przypadku wielu klubów jest on wymieniany jako jeden z najbardziej pożądanych szkoleniowców.

Podobnie jest przy okazji potencjalnej zmiany w Realu. Potencjalnej, bo nie jest powiedziane, że Ancelotti odejdzie ze stolicy Hiszpanii. Natomiast gdyby ostatecznie zostawił pracę w Madrycie, a na dodatek Florentino Perez nie zdołałby zatrudnić Pochettino, kolejnym kandydatem miałby być Raul Gonzalez.

Czytaj też: "Lewy" zalał się łzami. "Nie byłem na to gotowy" Tego potrzebuje reprezentacja Polski

ZOBACZ WIDEO: Gromy spadły na Lewandowskiego. "Schowany do szafy"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty