Pozytywne zakończenie sezonu przez Arkadiusza Milika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Getty Images / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Asysta Arkadiusza Milika pomogła Juventusowi zwyciężyć 2:0 z AC Monzą. Bianconeri zakończą sezon na minimum czwartym miejscu i są kandydatami do zdobycia brązowych medali mistrzostw Włoch.

W tym artykule dowiesz się o:

Ostatnia kolejka sezonu w lidze włoskiej ślimaczy się od czwartku. W piątek padł istotny wynik dla Juventusu. Bologna FC nie popisała się w przegranym 0:2 meczu z Genoą CFC, więc Bianconeri pozostawali kandydatami do zdobycia brązowych medali mistrzostw Włoch. Pierwszym warunkiem było zapunktowanie w meczu u siebie z AC Monzą, a później pozostało oczekiwanie na minimum jedno potknięcie Atalanty BC.

Stara Dama spotkała się z klubem, który nie miał już możliwości zakończenia sezonu w górnej połowie tabeli. W ostatnich tygodniach Monza nie osiągała dobrych wyników. Zwyciężyła 16 marca z Cagliari Calcio, a następnie w dziewięciu kolejkach trzy razy zremisowała i poniosła sześć porażek. Monza sprawiła kibicom rozczarowanie na zakończenie rozgrywek.

Monza potrafiła już dwukrotnie pokonać Juventus po awansie do Serie A w 2022 roku. Dokonała tego nawet w poprzednim sezonie w Turynie. W rundzie jesiennej tego sezonu drużyna Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika doczekała się zwycięstwa z rywalem z Lombardii, którego pokonała na Stadio Brianteo 2:1.

Także w rewanżu Stara Dama zwyciężyła. Pomimo mocno przemeblowanego składu, zapewniła sobie zwycięstwo 2:0 w pierwszej połowie. Do bramki strzelali w krótkim fragmencie meczu Federico Chiesa oraz Alex Sandro. W otwarciu wyniku pomógł Arkadiusz Milik, który asystował przy golu reprezentanta Włoch. Polak wypuścił Federico Chiesę podaniem w uliczkę, a ten pokonał Alessandro Sorrentino strzałem z ostrego kąta. Z kolei Alex Sandro główkował do bramki po dośrodkowaniu Nicolo Fagiolego z rzutu rożnego.

Arkadiusz Milik przypomniał o sobie selekcjonerowi reprezentacji Polski krótko przed powołaniami na Euro 2024. Polak był na boisku przez 73 minuty, po których jego zmiennikiem był Dusan Vlahović. Z kolei Wojciech Szczęsny pozostał na ławce rezerwowych i oglądał występy pozostałych bramkarzy Mattii Perina i Carlo Pinsoglio.

Juventus FC - AC Monza 2:0 (2:0) 1:0 - Federico Chiesa 26' 2:0 - Alex Sandro 28'

Juventus: Mattia Perin (46' Carlo Pinsoglio) - Danilo, Daniele Rugani, Alex Sandro (73' Tiago Djalo) - Timothy Weah, Nicolo Fagioli (79' Hans Nicolussi Caviglia), Carlos Alcaraz, Samuel Iling-Junior - Federico Chiesa, Arkadiusz Milik (73' Dusan Vlahović), Kenan Yildiz (88' Fabio Miretti)

Monza: Alessandro Sorrentino - Danilo D'Ambrosio, Pablo Mari, Armando Izzo - Samuele Birindelli (66' Alessio Zerbin), Roberto Gagliardini (46' Warren Bondo), Matteo Pessina, Pedro Pereira (74' Georgios Kyriakopoulos) - Andrea Colpani (46' Milan Djurić), Valentin Carboni (81' Andrea Ferraris) - Dany Mota

Żółte kartki: Yildiz (Juventus) oraz Carboni, Zerbin (Monza)

Czerwona kartka: Alessio Zerbin (Monza) /90' - za drugą żółtą/

Sędzia: Maria Sole Ferrieri Caputi