Beniaminek w górnej połowie. Tak wygląda tabela PKO Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Michał Meissner / GKS Katowice w meczu z Pogonią Szczecin
PAP / Michał Meissner / GKS Katowice w meczu z Pogonią Szczecin

Największym wygranym piątku w PKO Ekstraklasie był GKS Katowice, który dzięki zwycięstwu 3:1 z Pogonią Szczecin znalazł się w górnej połowie tabeli. Portowcy, a także Widzew Łódź zgubili punkty.

GKS Katowice osiąga coraz lepsze wyniki również przy Bukowej. Podopieczni Rafała Góraka zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż Pogoń Szczecin w wygranym 3:1 meczu. Dzięki kompletowi punktów GKS przeskoczył na dziewiąte miejsce w PKO Ekstraklasie, czyli zamyka górną połowę tabeli. 12 punktów katowiczan to o cztery więcej niż posiada na razie otwierające strefę spadkową KGHM Zagłębie Lubin.

Pogoń zawiodła. Na koncie zespołu pozostaje 16 punktów, z których 15 zdobył na własnym stadionie. Drużyna Roberta Kolendowicza kompletnie nie radzi sobie na wyjazdach i jeszcze nie zdobyła kompletu punktów w żadnym meczu poza Szczecinem. Przez to nie wygląda na razie na poważnego kandydata do awansu do europejskich pucharów.

Także w piątek Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Widzewem Łódź. Beniaminek z Trójmiasta prowadził, ale dał się dogonić w 74. minucie.

Lechia jest na 13. miejscu w tabeli, a w jej bilansie są dwa zwycięstwa, trzy remisy i pięć porażek. Gdańszczanie zapunktowali po raz trzeci na własnym stadionie. Z kolei Widzew nie wykorzystał okazji do wyprzedzenia Pogoni, tylko zbliżył się do niej o punkt i jest szósta w PKO Ekstraklasie.