Primera Division: Bez niespodzianki w Almerii

W ostatnim meczu 30. kolejki Primera Division zamykająca tabelę drużyna Almerii podejmowała Athletic Bilbao. Choć początek znakomicie ułożył się dla gospodarzy, niespodzianki nie było.

Piotr Robaczyński

Piłkarze Almerii wykorzystali brak koncentracji rywala i objęli prowadzenie już w 5. minucie, na listę strzelców wpisał się Pablo Piatti. Argentyńczyk wyprzedził dwóch obrońców i posłał piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza.

Stopniowo inicjatywę przejmowali jednak goście, którzy zdołali wyrównać w 29. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźny strzał głową oddał Carlos Gurpegi. Diego Alves skutecznie interweniował, ale przy dobitce Ikera Muniaina z najbliższej odległości był już bezradny.

Na początku drugiej połowy Gaizka Toquero otrzymał w polu karnym dokładne podanie od Fernando Llorente i strzałem w krótki róg zapewnił Athletic Bilbao prowadzenie. Tymczasem sporadyczne ataki gospodarzy nie stwarzały realnego zagrożenia pod bramką przeciwnika.

Wynik na 3:1 ustalił Pablo Orbaiz, doświadczony pomocnik popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu. Po 30. kolejce podopieczni Joaquína Caparrosa zajmują 5. pozycję w tabeli, ale do 4. Villarreal tracą aż 9 punktów.

Almeria - Athletic Bilbao 1:3 (1:1)
1:0 - Piatti 6'
1:1 - Muniain 29'
1:2 - Toquero 53'
1:3 - Orbaiz 61'