Emocje w Gdyni: Jaga lepsza od Arki

Jagiellonia Białystok po ciekawym meczu pokonała na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni pierwszoligową Arkę 3:2. Było to już trzecie zwycięstwo drużyny Tomasza Hajty podczas zimowych przygotowań. Wcześniej Jaga pokonała Cartusię Kartuzy i młodzieżowy zespół Polonii Warszawa.

Tomasz Kozioł

Początek spotkania był w miarę wyrównany, ale już w 25. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza niefortunnie interweniował testowany przez Jagiellonię Paweł Nowotka i wpakował piłkę do własnej bramki. Cztery minuty później z kontuzją zszedł Maciej Makuszewski, który został ostro potraktowany przez jednego z rywali. W jego miejsce pojawił się Nika Dzalamidze.

W 37. minucie Nowotka zrehabilitował się za samobójczą bramkę. To właśnie po faulu na nim został podyktowany rzut karny, który wykorzystał Tomasz Frankowski. Przed przerwą prowadzenie Jadze dał wprowadzony wcześniej Dzalamidze. Gruzin wykorzystał prostopadłe podanie od swojego rodaka Meraba Gigauriego, zwiódł Michała Szromika i trafił do pustej bramki.

Od początku drugiej połowy na boisku nie było porywającej gry. Dopiero w 72. minucie kibice Arki mogli nagrodzić swoją drużynę brawami, gdyż do wyrównania doprowadził Bartosz Flis, który dobił uderzenie jednego ze swoich kolegów.

Jaga po stracie gola nie zamierzała składać broni i jej ambicja została nagrodzona w 82. minucie. Marcin Burkhardt idealnie dograł na 15. metr do Grzegorza Rasiaka, który mocnym strzałem z woleja nie dał bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.

Zwycięstwo z Arką było czwartym sparingiem Jagiellonii w trakcie zimowych przygotowań. Wcześniej zespół Tomasza Hajty zremisował z Gryfem Wejherowo (1:1), wygrał z Cartusią Kartuzy (4:1) i pokonał młodzieżowy zespół Polonii Warszawa (3:1).

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 2:3 (1:2)
1:0 - Nowotka (sam.) 25'
1:1 - Frankowski (k.) 37'
1:2 - Dzalamidze 41'
2:2 - Flis 72'
2:3 - Rasiak 82'

Arka Gdynia: Szromnik (46' Szlaga) - Krajanowski, Jarun, Brodziński, Konecny - Kowalski (46' Flis), Jarzębowski, (46' Adamczyk), Siedlarz (46' Nakano), Radzewicz - Mikołajczak (46' Surdykowski), Uskovic (46' Edimo).

Jagiellonia Białystok (I połowa): Ptak - Norambuena, Cionek, Nowotka, Pejović - Kupisz, Tymiński, Gigauri, Makuszewski (28' Dzalamidze) - Ćetković - Frankowski. (II połowa): Baran - G. Bartczak, Cionek, Porębski, Pejović - Dzalamidze, Arłukowicz, M. Burkhardt, Kupisz - J. Pawłowski, Rasiak.