Jagiellonia znów lepsza od zespołu z Gdyni

Na zakończenie zgrupowania w Cetniewie, Jagiellonia Białystok pokonała w Gdyni drugoligowy Bałtyk 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Grzegorz Rasiak, Grzegorz Arłukowicz i Mirosław Kalista.

Prowadzenie zespół Tomasza Hajty objął w 18. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Burkhardt, błąd popełnił bramkarz Bałtyku, który wypuścił piłkę z rąk, a z prezentu skorzystał Grzegorz Rasiak i zdobył gola. Zespół z Gdyni do wyrównania mógł doprowadzić 20 minut później, ale nie wykorzystał wyśmienitej sytuacji. Po faulu Thiago Cionka w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla drużyny prowadzonej przez Adama Topolskiego. Piłka po strzale z "wapna" zatrzymała się na poprzeczce.

Pierwsza połowa, podobnie jak i druga stała pod znakiem dominacji piłkarzy Hajty. W 63. minucie Jaga prowadziła już 2:0. Z rzutu wolnego z 25. metrów uderzył Grzegorz Arłukowicz i piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

W 81. minucie żółto-czerwoni ustalili wynik spotkania. Ładną indywidualną akcją popisał się Ermin Seratlić i wyłożył piłkę Mirosławowi Kaliście, który spokojnie trafił do pustej bramki.

Zwycięstwo z Bałtykiem było piątym sparingiem Jagiellonii w trakcie zimowych przygotowań. Wcześniej zespół Tomasza Hajty zremisował z Gryfem Wejherowo (1:1), wygrał z Cartusią Kartuzy (4:1), pokonał młodzieżowy zespół Polonii Warszawa (3:1) i rozprawił się z Arką Gdynia (3:2).

Bałtyk Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:1) 0:1 - Rasiak 18' 0:2 - Arłukowicz 63' 0:3 - Kalista 81'

W 38. minucie Bałtyk nie wykorzystał rzutu karnego.

Skład Jagiellonii Białystok (I połowa): Ptak - G. Bartczak, Cionek, Nowotka - Kupisz, Tymiński, Gigauri, Dzalamidze - M. Burkhardt - Frankowski, Rasiak. (II połowa): Baran - Norambuena, Porębski, Pejović - Kalista, Arłukowicz, Kostuch, Seratlić - Ćetković - J. Pawłowski, Zubowicz.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!