Puchar Niemiec: Bayern znacznie pewniejszy od Borussii, finalista ostatniej edycji za burtą

Bawarczycy nie dali szans Hannoverowi 96 w 1/16 finału DFB-Pokal, choć nie zachowali czystego konta. Do kolejnego etapu awansowały również m.in. Schalke 04, FC Kaiserslautern i SC Freiburg.

We wtorek Borussia Dortmund nie potrafiła strzelić gola 1860 Monachium aż przez 104 minuty. Bayern Monachium znacznie szybciej sforsował defensywę Hannoveru 96, chociaż Josep Guardiola na ławce posadził Davida Alabę, Francka Ribery'ego, Arjena Robbena i Mario Mandzukicia. W 17. minucie w pole karne zacentrował Xherdan Shaqiri, a Thomas Mueller strzałem... klatką piersiową nie dał szans Ronowi-Robertowi Zielerowi.

Bawarczycy na początku rywalizacji grali znakomicie i radzili sobie z rywalami znacznie łatwiej niż w rozegranym 14 września meczu ligowym, w którym Hannover utrzymywał bezbramkowy remis przez 50 minut. Na 2:0 podwyższył uderzeniem głową Claudio Pizarro, któremu idealnie dośrodkował z lewego skrzydła Dante, prezentując świetne wyszkolenie techniczne.

Wydawało się, że na Allianz Arena dojdzie do pogromu już w pierwszej połowie, ale gospodarze spoczęli na laurach i nie forsowali już tempa. Tymczasem w 37. minucie Sebastien Pocognoli dośrodkował w pole karne, gdzie Didier Ya Konan uprzedził Diego Contento i strzałem z woleja zaskoczył Manuela Neuera.

Po zmianie stron Bawarczycy długo nie potrafili zagrozić bramce Zielera, a przyjezdni mogli wierzyć w sprawienie niespodzianki i doprowadzenie do dogrywki. Ich nadzieje rozwiał Mueller, który zamienił na bramkę dośrodkowanie Shaqiriego. W 65. minucie pomocnik Bayernu powinien skompletować hat-tricka, lecz zmarnował wymarzoną okazję po podaniu Ribery'ego.

Rezultat na Allianz Arena ustalił Ribery, który wykorzystał niepewną interwencję Zielera po strzale Muellera. Bawarczycy przez kilkadziesiąt minut mieli słabszy okres, ale ostatecznie bez trudu zwyciężyli i potwierdzili, że wracają do formy z rundy wiosennej poprzedniego sezonu.

Z rywalizacji odpadł finalista ostatniej edycji - VfB Stuttgart. Die Schwaben ulegli SC Freiburg po bramkach Matthiasa Gintera i Mike'a Hankego. Dla gości kontaktowe trafienie uzyskał Vedad Ibisević, jednak na doprowadzenie do remisu zespołowi Thomasa Schneidera zabrakło czasu.

Schalke 04 Gelsenkirchen zagrał z III-ligowym SV Darmstadt 98 bez Kevina-Prince'a Boatenga i Juliana Draxlera, ale nie miało większych kłopotów z wywalczeniem awansu. Jedną z bramek dla Koenigsblauen zdobył 18-letni Max Meyer, którego pozycja w zespole jest coraz silniejsza.

Za burtą znalazł się Hertha Berlin po porażce z FC Kaiserslautern. Stara Dama prowadziła do przerwy, ale po zmianie stron dała sobie wbić trzy gole. Ariel Borysiuk cały mecz oglądał z perspektywy ławki rezerwowych. Piotr Ćwielong rozegrał 90 minut przeciwko Eintrachtowi Frankfurt, a jego VfL Bochum nie sprostał uczestnikowi Ligi Europejskiej.

W 1/8 finału zagra 10 zespołów z Bundesligi, 5 drużyn z 2. Bundesligi oraz jeden przedstawiciel III ligi - FC Saarbruecken.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas. Wyniki środowych spotkań 1/16 finału Pucharu Niemiec:

Bayern Monachium - Hannover 96 4:1 (2:1) 1:0 - Mueller 17' 2:0 - Pizarro 27' 2:1 - Ya Konan 37' 3:1 - Mueller 64' 4:1 - Ribery 78'

Składy: Bayern:

Neuer - Rafinha, van Buyten, Dante, Contento (82' Kirchhoff) - Lahm - Mueller, Schweinsteiger (68' Alaba), Kroos, Shaqiri - Pizarro (62' Ribery).

Hannover: Zieler - Sakai, Marcelo, Sane, Pocognoli - Andreasen (71' Schmiedebach), Prib (46' Schlaudraff) - Stindl, Huszti, Bittencourt (78' Kadah) - Ya Konan. VfL Osnabrueck - Union Berlin 0:1 (0:1) 0:1 - Mattuschka 14'

SV Darmstadt 98 - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:3 (1:1) 0:1 - Farfan (k.) 35' 1:1 - Behrens 36' 1:2 - Hoewedes 58' 1:3 - Meyer 86'

SC Freiburg - VfB Stuttgart 2:1 (0:0) 1:0 - Ginter 52' 2:0 - Hanke 70' 2:1 - Ibisević 87'

FC Saarbruecken - SC Paderborn 2:1 (2:0) 1:0 - Rathgeber 8' 2:0 - Rathgeber 38' 2:1 - Saglik 72'

Eintracht Frankfurt - VfL Bochum 2:0 (2:0) 1:0 - Inui 23' 2:0 - Aigner 26'

FSV Frankfurt - FC Ingolstadt 0:2 (0:1) 0:1 - Hajnal 28' 0:2 - Hoffmann 47'

FC Kaiserslautern - Hertha Berlin 3:1 (0:1) 0:1 - Niemeyer 26' 1:1 - Idrissou 52' 2:1 - Matmour 63' 3:1 - Occean 83'