Cenne punkty Energetyka ROW Rybnik

Czołówka w piłkarskiej II lidze kolejny raz pogubiła punkty. Jednym z trzech zespołów, który cieszył się ze zwycięstwa był Energetyk ROW Rybnik.

Patryk Neumann
- Chciałem podziękować chłopakom za zaangażowanie. Dla nas cenne zwycięstwo. Błękitnym życzę sukcesów, bo widać, że to bardzo ciekawy i ambitny zespół - powiedział po zakończeniu niedzielnego spotkaniu trener Energetyka ROW Rybnik, Marcin Prasoł.
Ekipa ze Śląska jest blisko powrotu do I ligi. W ostatnich tygodniach rywalizacja o awans rozgorzała na dobre. Drużyny z czołówki regularnie traciły punkty a peleton walczących o trzy miejsca bezpośrednio premiowane promocją do I ligi oraz czwartą, barażową lokatę, wydłużył się do ośmiu drużyn. W niedzielę piłkarze z Rybnika wygrali 3:2 w Stargardzie Szczecińskim z Błękitnymi. Dzięki temu są na drugiej pozycji. Tracą punkt do Zagłębia Sosnowiec. Mają tyle samo "oczek", co MKS Kluczbork. Tylko te trzy kluby zwyciężyły w 33. kolejce. Pozostałe zespoły z czołówki traciły punkty. Również Energetyk ROW nie miał łatwo.

- Myślę, że ciężar tego spotkania było widać od pierwszych minut. Gra ani z jednej, ani z drugiej strony się nie kleiła. Po naszym błędzie pierwsi straciliśmy bramkę. Ważne, że jeszcze przed przerwą odrobiliśmy to i zaczęliśmy grać z przewagą zawodnika - ocenił Prasoł.

Nerwowo w szeregach gości było w końcówce. Trzeci gol zdobyty w 74. minucie nie zamknął meczu, gdyż Błękitni szybko odpowiedzieli. - Niestety w końcówce sami sobie zrobiliśmy problem. Wyszliśmy na prowadzenie 3:1 i tą nerwówkę zafundowaliśmy sobie na własne życzenie. Bardzo ambitnie walcząca do końca drużyna ze Stargardu zniwelowała tą różnicę do jednej bramki. Ważne, że utrzymaliśmy ten wynik - analizował trener Energetyka. W 34. kolejce jego zespół podejmie ostatnią w tabeli Limanovię.

Rybniczanie blisko I ligi - relacja z meczu Błękitni Stargard Szczeciński - Energetyk ROW Rybnik

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!