Sparingowo: Tottenham lepszy od Juventusu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / 	PAP/EPA/WILL OLIVER / Piłkarze Tottenhamu cieszą się z gola
PAP/EPA / PAP/EPA/WILL OLIVER / Piłkarze Tottenhamu cieszą się z gola

Dobrą formę na finiszu przygotowań do sezonu zademonstrowali piłkarze Tottenhamu. Na Wembley Anglicy 2:0 pokonali Juventus Turyn. Gole zdobywali Kane i Eriksen.

Mecz rozgrywany na stadionie Wembley świetnie rozpoczęli piłkarze Tottenhamu. Już jedna z pierwszych akcji zakończyła się golem. Po przejęciu piłki na własnej połowie Moussa Sissoko dograł do Harry'ego Kane'a, a ten pokonał Gianluigiego Buffona. Obydwa zespoły w pierwszej części stworzyły sobie po kilka bramkowych okazji. M.in. strzał Sissoko trafił w poprzeczkę.

Drugi gol padł siedem minut po zmianie stron. Wówczas w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Christian Eriksen. Piłkarz Tottenhamu ograł Buffona i strzałem do pustej bramki ustalił, jak się później okazało, wynik meczu. Chwilę po golu na 2:0 w słupek trafił Kane. Juventus honor mógł uratować w 80. minucie, ale strzał Paulo Dybali trafił w poprzeczkę. Pięć minut później wyczyn kolegi powtórzył Juan Cuadrado.

W kadrze meczowej Juventusu zabrakło Wojciecha Szczęsnego. Reprezentant Polski wciąż leczy uraz kostki.

Tottenham Hotspur - Juventus Turyn 2:0 (1:0)

1:0 - Kane 10' 2:0 - Eriksen 51'

Tottenham: Lloris - Trippier (41' Walker-Peters), Alderweireld, Vertonghen, Davies - Dier, Dembele (90' Wimmer) - Sissoko (65' Georgiou), Eriksen (90' Oakley-Boothe), Dele (65' Winks) - Kane (78' Janssen).

Juventus: Buffon (75' Pinsoglio) - Lichtsteiner (46' De Sciglio), Rugani (61' Barzagli), Chiellini (61' Benatia), Alex Sandro (46' Asamoah) - Khedira (75' Bentancur), Pjanic (46' Marchisio) - Douglas Costa (61' Bernardeschi), Dybala, Mandzukic (46' Cuadrado) - Higuain (75' Kean).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty