Liga Mistrzów: koszmar Realu Madryt. Dwie kontuzje i zapłakany Lucas Vazquez

Santiago Solari miał problem w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Do przerwy musiał zmienić dwóch kontuzjowanych graczy - Lucasa Vazqueza i Viniciusa Juniora.

Maciej Siemiątkowski
Vinicius Junior Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Vinicius Junior
Vazquez i Junior to najwięksi pechowcy wtorkowej rywalizacji Realu Madryt z Ajaksem Amsterdam. Obaj opuścili boisko już w pierwszej połowie rewanżowego spotkania. Pierwszy doznał urazu uda w 28. minucie.

Hiszpan nie mógł podnieść się z boiska i po chwili zmienił go Gareth Bale. 27-latek opuszczał boisko zalany łzami. Był na tyle zrozpaczony, że próbował zasłonić się koszulką. W tym momencie Los Blancos przegrywali już 0:2 i nie mieli szans na awans.

Nie minęło dziesięć minut, a los Lucasa Vazqueza podzielił Vinicius Junior. Brazylijczyk opuścił murawę w asyście klubowych medyków. Doznał kontuzji kostki. Nastolatek również kończył mecz w fatalnym nastroju, kamery uchwyciły jego łzy.

Już bez kontuzjowanej dwójki Real nie odrobił strat. Spotkanie zakończyło się porażką 1:4. To Ajax po wygranym dwumeczu (5:3) melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Jak dotąd zarówno Vazquez i Vinicius nie mieli co narzekać na problemy ze zdrowiem. Od początku sezonu cały czas byli do dyspozycji trenera. Hiszpan zdążył rozegrać 2296 minut, a Brazylijczyk 2015.

Czy urazy Vazqueza i Viniciusa okażą się poważne?