WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Akt oskarżenia ws. sporu Legii z burmistrzem Śródmieścia. Chodzi o przekroczenie uprawnień

Spór pomiędzy Legią Warszawa i burmistrzem Śródmieścia dotyczy niekorzystnej dla klubu decyzji dotyczącej wysokości podatku. Prokuratura sporządziła akt oskarżenia.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Newspix / PIOTR KUCZA/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: stadion Legii Warszawa

Prokuratura zajęła się sprawą i badała ją pod kątem przekroczenia uprawnień przez burmistrza warszawskiego Śródmieścia, Krzysztofa Czubaszka. W toku postępowania sprawdzano, czy urzędnicy stołecznej dzielnicy nie popełnili przestępstwa na szkodę klubu. Jak podaje "Puls Biznesu", chodzi o zajęcie 4,5 miliona złotych tytułem należnego za 2012 r. podatku wraz z odsetkami (urzędnicy utrzymywali, że wcześniej był on naliczany według złej podstawy prawnej).

Legia Warszawa od tamtej decyzji odwołała się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO), które przyznało jej rację i uznało, że miasto powinno zwrócić klubowi pieniądze. Prokuratura zarzuca burmistrzowi przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy. Za to przestępstwo grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Niemcy - Serbia. Koszmarny faul na Leroyu Sane. "Mógł mu złamać nogę"

Obrońcy burmistrza uważają, że to prokuratura mogła przekroczyć uprawnienia i poświadczyć nieprawdę. - Jeśli okaże się, że burmistrz zostanie uniewinniony, a w tym przypadku to wielce prawdopodobne, to prokurator podpisujący się pod aktem oskarżenia naraża się na takie zarzuty. Burmistrz Dzielnicy Warszawa Śródmieście działał zgodnie z przepisami prawa, stojąc na straży bezpieczeństwa samorządowych finansów publicznych, natomiast podatnik - Legia SA - nie został pozbawiony w toku postępowania podatkowego przysługujących mu uprawnień i skorzystał z nich - mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu" adwokat Marek Małecki.

Zobacz także: Bogusław Kaczmarek: Dalej uważam, że zostaliśmy skrzywdzeni

W sprawie został złożony wniosek o umorzenie postępowania. Legia nie komentuje postępowania sądowego, a jej dyrektor ds. komunikacji - Artur Adamowicz - mówi, że z punktu widzenia klubu, sprawa jest zamknięta.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Szczęsny zdradził anegdotę z szatni Juventusu. W roli głównej Cristiano Ronaldo

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Puls Biznesu

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • zadziwiony 1
  Ano, nie chodzi. Kasa spora, ale jak twierdzi sama Legia, już ich nie dotyczy od jakiegoś czasu. Można więc przypuszczać, że nie chodzi o pieniądze, a o międzypartyjne przepychanki :)
  14MP 19PP 4,5 bańki piechotą nie chodzi. Walczyć z jumą do końca.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • 14MP 19PP 0
  4,5 bańki piechotą nie chodzi. Walczyć z jumą do końca.
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×