Premier League: bez niespodzianki w Londynie. Manchester City lepszy od Crystal Palace

Manchester City z dwudziestą siódmą wygraną w Premier League 2018/2019. W meczu 34. kolejki The Citizens uporali się na wyjeździe z Crystal Palace (3:1).

Tomasz Rosiński
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Zespół z Manchesteru był zdecydowanym faworytem starcia z Crystal Palace i chciał się zrewanżować rywalowi za sensacyjną, grudniową porażkę 2:3. Goście w kontekście walki o mistrzostwo Anglii z Liverpool FC nie mogli pozwolić sobie na wpadkę w niedzielnej potyczce.

Przyjezdni od początku rywalizacji mieli ogromną optyczną przewagę, natomiast gospodarze musieli się bronić praktycznie całą drużyną. Podopieczni Pepa Guardioli mogli, a nawet powinni wyjść na prowadzenie w 10. minucie. Jednakże Raheem Sterling fatalnie spudłował z kilku metrów po zagraniu od Davida Silvy.

Po chwili Sterling otrzymał szansę na rehabilitację i jej nie zmarnował. Świetne podanie z własnej połowy boiska zagrał Kevin De Bruyne. Piłkę opanował reprezentant Anglii i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Vicente Guaitę.

Później na boisku wciąż dzielili i rządzili The Citizens, ale już nie atakowali tak zaciekle jak w pierwszym kwadransie konfrontacji. Aktywni byli Leroy Sane oraz De Bruyne, którzy stwarzali sporo problemów defensywie miejscowej ekipy. Ostatecznie przed przerwą wynik już nie uległ zmianie.

Przez pewien czas starcie drugiej odsłony zawodów na murawie wiało nudą, bo nikomu nie udawało się rozegrać składnej akcji. Dopiero w 63. minucie Manchester City zadał drugi cios, zaś dublet po asyście Sane'a skompletował Raheem Sterling.

Goście nie forsowali tempa, gdyż chcieli oszczędzić jak najwięcej sił przed środowym rewanżem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Tottenhamem Hotspur (pierwsze starcie 1:0 wygrały Koguty). Natomiast gospodarze w 81. minucie za sprawą Luki Milivojevicia zdobyli bramkę kontaktową. Serb celnie przymierzył z rzutu wolnego z mniej więcej 20 metrów.

Manchester już nie pozwolił swojemu przeciwnikowi na nic więcej, a sam strzelił w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry trzeciego gola autorstwa Gabriela Jesusa, który ustalił wynik tego meczu. Jednakże Brazylijczyk w momencie podania od Kevina De Bruyne'a był na minimalnej pozycji spalonej, przez co to trafienie nie powinno zostać uznane.

Dzięki temu zwycięstwu mistrz Anglii awansował na pozycję lidera, na której pozostanie co najmniej do meczu Liverpool FC - Chelsea FC (niedziela, 14 kwietnia 2019 r., godz. 17:30).