Sparing: Jagiellonia Białystok lepsza od MFK Rużomberok, kolejny gol Patryka Klimali

Jagiellonia Białystok pokonała 2:1 (1:0) słowacki MFK Rużomberok w swoim drugim sparingu podczas zgrupowania w Kępie (mecz rozegrano w Koninie - przyp. red.).

Kuba Cimoszko
Zoran Arsenić (drugi od lewej) i Nemanja Mitrović (z tyłu) dziękują kibicom WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Zoran Arsenić (drugi od lewej) i Nemanja Mitrović (z tyłu) dziękują kibicom
Kibice Jagiellonii Białystok z niecierpliwością czekają na nowego napastnika, ale wygląda na to, że kto nim by nie był, to nie będzie mu łatwo o miejsce w składzie. Podczas przygotowań do sezonu na lidera tej pozycji wyrasta bowiem Patryk Klimala. W 2 meczach sparingowych ma już 3 gole.

To właśnie 21-latek otworzył wynik drugiego sprawdzianu Jagi podczas obozu w Kępie. Stało się to po pół godzinie gry przeciwko MFK Rużomberok, gdy w sytuacji sam na sam pewnie pokonał golkipera rywali, którzy przygotowują się do eliminacji Ligi Europy. Było to zresztą jedyne trafienie w pierwszej części.

W drugiej odsłonie padły zaś dwa gole. Najpierw w 66. minucie do wyrównania doprowadził Tihomir Kostadinov, ale w końcówce Jakub Wójcicki po podaniu Bartosza Bidy zdołał przechylić szalę zwycięstwa na korzyść polskiego klubu. Chociaż trzeba nadmienić, że w ostatnich sekundach odpowiedzieć mógł jeszcze Ondrej Novotny, jednak jego uderzenie zatrzymało się na słupku.

- Mnie jako trenera cieszy, że to, nad czym pracowaliśmy pod względem taktycznym, szczególnie w pierwszej połowie funkcjonowało bardzo dobrze, zarówno w grze ofensywnej, jak i defensywnej - ocenił Ireneusz Mamrot w wypowiedzi pomeczowej dla oficjalnej strony internetowej klubu. - W drugiej połowie było troszeczkę za mało utrzymania przy piłce, bo przeciwnik dużo wyżej zawiesił poprzeczkę niż trzy dni temu - dodał.

Szkoleniowiec Jagi ponownie skorzystał z niemal wszystkich dostępnych graczy. Nieoficjalny debiut w nowych barwach zaliczył bramkarz Krsevan Santini (skończył z czystym kontem - przyp. red.), zabrakło natomiast Ivana Runje oraz Mile Savkovicia, którzy po kontuzjach powoli wracają do treningów z pełnym obciążeniem. Ponadto drobny uraz wyeliminował Martina Kostala.

Warto zaznaczyć, że w Koninie nie było też Arvydasa Novikovasa. Nieoficjalnie mówi się, że przebywa on obecnie na testach medycznych w Legii Warszawa.

Jagiellonia Białystok - MFK Rużomberok 2:1 (1:0)
1:0 - Patryk Klimala 30'
1:1 - Tihomir Kostadinov 66'
2:1 - Jakub Wójcicki 80'

Jagiellonia Białystok: Krsevan Santini (46' Damian Węglarz) - Andrej Kadlec (46' Paweł Gierach), Zoran Arsenić (46' Michał Ozga), Nemanja Mitrović (46' Bartosz Kwiecień), Guilherme Sitya (46' Bodvar Bodvarsson) - Marko Poletanović (46' Mikołaj Nawrocki), Taras Romanczuk (46' Martin Pospisil) - Juan Camara (46' Jakub Wójcicki), Karol Struski (46' Przemysław Mystkowski), Jesus Imaz (46' Szymon Łapiński) - Patryk Klimala (46' Bartosz Bida).