Serie A. Dries Mertens nie został zawieszony, może zagrać z Juventusem

Dries Mertens uniknął kary za swoje zachowanie z meczu Napoli z Fiorentiną (4:3), gdy wymusił rzut karny. Za czerwoną kartkę z meczu przeciwko Bologni na jeden mecz zawieszony został za to polski obrońca Hellasu, Paweł Dawidowicz.

Tomasz Skrzypczyński
Davide Massa i piłkarze Napoli Getty Images / Na zdjęciu: Davide Massa i piłkarze Napoli
Mecz ACF Fiorentina - SSC Napoli (3:4) był znakomitą wizytówką Serie A. W spotkaniu 1. kolejki nowego sezonu zobaczyliśmy jednak nie tylko wiele pięknych akcji i siedem goli, ale także kiepskie zachowanie napastnika gości Driesa Mertensa.

Przypomnijmy: w 41. minucie sędzia Davide Massa podyktował rzut karny za rzekomy faul na Belgu. Powtórki wykazały jednak jasno, że Belg nabrał arbitra i przewrócił się bez kontaktu z rywalem. Mimo systemu VAR arbiter nie zmienił swojej decyzji.

Po meczu włoska federacja piłkarska (FIGC) wszczęła jednak śledztwo wobec Mertensa, któremu miało grozić nawet zawieszenie (więcej TUTAJ).

We wtorek ogłoszono decyzję, z której wynika, że napastnik Napoli uniknął kary za swoje zachowanie. To oznacza, że piłkarz będzie mógł zagrać w następnej kolejce, w której Napoli zmierzy się w hicie z Juventusem.