MLS. Wysoka forma Przemysława Frankowskiego. Gol i asysta Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski w koszulce klubu MLS, Chicago Fire

W sobotnim spotkaniu MLS zespół Chicago Fire rozbił przed własną publicznością ekipę FC Dallas 4:0. Kluczowym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był Przemysław Frankowski. Mecz zakończył z golem i asystą.

Walczące o awans do fazy play-off Chicago Fire nie miało problemów z pokonaniem FC Dallas, które również rywalizuje o to, by znaleźć się w czołowej siódemce w swojej konferencji. Już w 7. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu C.J. Saponga. Po kilku chwilach było 2:0, a gola zdobył Przemysław Frankowski.

Po dograniu ze skrzydła piłkę strącił Brand Bronico, a ta trafiła do reprezentanta Polski, który bez chwili zawahania oddał strzał i zaskoczył bramkarza rywali. W 39. minucie Frankowski znów pokazał pełnię swoich umiejętności. Tym razem asystował przy golu na 4:0, którego autorem był Nemanja Nikolić. Więcej bramek już nie padło.

Frankowski rozegrał całe spotkanie i pokazał selekcjonerowi Jerzemu Brzęczkowi, że jest w wysokiej formie. Ten jednak nie widział pomocnika na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski. Dodajmy, że Frankowski w tym sezonie w MLS wystąpił w 28 meczach, w których strzelił trzy gole i miał sześć asyst.

Chicago Fire - FC Dallas 4:0 (4:0) 1:0 - C.J. Sapong 7' 2:0 - Przemysław Frankowski 16' 3:0 - C.J. Sapong 29' 4:0 - Nemanja Nikolić 39'

Zobacz także: Bundesliga: RB Lipsk - Bayern. Bramka Lewandowskiego dała remis mistrzom Niemiec Ligue 1. Neymar odpowiedział kibicom. "Chcą na mnie gwizdać? Niech gwiżdżą"