PKO Ekstraklasa. Lechia - Pogoń. Daniel Łukasik: Musimy złapać serię zwycięstw

To nie są najlepsze tygodnie dla Lechii Gdańsk. Drużyna znad morza od pięciu ligowych spotkań nie potrafi zwyciężyć. Daniel Łukasik zachowuje jednak spokój i zauważa, że teraz najlepsze co może się zdarzyć jego zespołowi, to seria zwycięstw.

Michał Gałęzewski
Daniel Łukasik PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: Daniel Łukasik
W niedzielę Lechia Gdańsk przegrała z Pogonią Szczecin 0:1. - Przegraliśmy przez brak skuteczności. Próbowaliśmy, było trochę ciekawych sytuacji z naszej strony, ale musimy wrócić jak najszybciej na właściwe tory. Nastawienie drużyny się nie zmienia, cały czas chcemy grać o najwyższe cele i wygrywać. Teraz moment jest trudniejszy, ale przerwa na reprezentację dobrze nam zrobi. Musimy wyjść z dołka - powiedział Daniel Łukasik, pomocnik Lechii.

Gdańszczanie od długiego czasu nie potrafią wygrać meczu. - Szkoda, choć wiadomo jakie były kulisy tych spotkań. Traciliśmy bramki pod koniec spotkań i punktów mogło być więcej, ale ostatecznie ich nie było. W meczu z Pogonią zawiodła skuteczność. Mieliśmy i sytuację na 1:0 i by doprowadzić do wyrównania, ale czegoś nam brakowało. My graliśmy bardziej atakiem pozycyjnym, ale brakowało nam ostatniego podania czy dołożenia stopy. Trzeba skoncentrować się nad możliwymi rozwiązaniami i starać się je wykorzystać - podkreślił Łukasik.

Dusan Kuciak: Kibice są załamani, my się załamywać nie możemy. Zobacz więcej!

Pogoń niczym nie zaskoczyła gdańskiej drużyny. - Spodziewaliśmy się, że ich skrzydłowi schodzą do środka. Byliśmy też przygotowani na ich ustawienie. Nam brakuje bramki i pójścia za ciosem. Musimy spokojnie popracować i będą efekty. Analizując ostatnie wyniki przyda się przerwa na reprezentację. Wiemy jakie wyniki padają w PKO Ekstraklasie, ta runda to szaleństwo i skoncentrujemy się na najbliższych przeciwnikach. Od czegoś trzeba zacząć marsz - stwierdził piłkarz.

W najbliższym czasie Lechia zagra dwa teoretycznie łatwiejsze spotkania, z ŁKS-em Łódź i Wisłą Kraków. - Jesteśmy doświadczoną drużyną. Próbowaliśmy grać momentami innym ustawieniem. Teraz jesteśmy w środku tabeli i musimy po przerwie na kadrę złapać serię zwycięstw - przekazał Łukasik.

Sobiech: Nie ma co podejmować nerwowych ruchów. Zobacz więcej!

Daniel Łukasik, podobnie jak Rafał Wolski, zmieniał buty podczas meczu. Do tego Sławomir Peszko stwierdził, że murawa była fatalna. - Nie będziemy zrzucać winy na murawę, ona była taka sama dla obu drużyn. Być może gdybyśmy otworzyli wynik byłoby inaczej, ale jesteśmy po prostu źli po porażce - wypowiedział się piłkarz. - Czas się zmienia, boisko jest podlane. Do niedawna można było grać na większości pozycji, a teraz bardziej przykleja się błoto. To jest specyficzne boisko, bo jest twarde. Słyszałem, że przed samym meczem maszyna ją ubija i na treningu jest dużo bardziej miękko. Stąd przeboje z butami. Wyciągniemy wnioski - wyjaśnił.

Czy Lechia wygra z ŁKS-em i Wisłą po przerwie na reprezentację?