La Liga: Sevilla w pogoni za liderami. Po skromnej wygranej Andaluzyjczycy weszli na ciasne podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / R. GARCIA / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC
PAP/EPA / R. GARCIA / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC

Sevilla na zwycięskiej ścieżce. Andaluzyjczycy pokonali 1:0 Real Valladolid i są tylko punkt za Realem Madryt i Barceloną.

Rzut karny przesądził o jakże ważnych trzech punktach dla Sevilli. Zespół Julena Lopeteguiego pokonał na wyjeździe Real Valladolid po bramce Evera Banegi. Argentyńczyk wykorzystał jedenastkę po faulu Javiego Moyano. W ten sposób Andaluzyjczycy weszli na podium La Liga i mają tylko punkt straty do Realu Madryt i Barcelony, która jest liderem dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu.

Czołówkę goni także Athletic Bilbao. Baskowie w niedzielę przerwali niebywałą passę Osasuny Pampeluna. Beniaminek La Liga nie przegrał 31. kolejnych spotkań na swoim stadionie.

Twierdza El Sadar skapitulowała dopiero za 32 razem, kiedy przyjechali rywale z Bilbao. Ekipa Gaizki Garitano zapewniła sobie zwycięstwo dopiero w 79. minucie po golu Kenana Kodro, który wyręczył Iniko Lekue i trafił z powietrza w polu karnym.

Z kolei w strefie spadkowej dalej tkwi Celta Vigo i Espanyol Barcelona. Celtom nie pomogła wygrana 3:1 z Villarrealem. A Papużki zremisowały u siebie z Getafe 1:1.

Real Valladolid - Sevilla FC 0:1 (0:1)

0:1 - Ever Banega (rzut karny) 13'

Czerwona kartka: Lucas Ocampos (Sevilla) 90+2' /za drugą żółtą/

*** Espanyol Barcelona - Getafe CF 1:1 (1:1)

0:1 - Jaime Mata 3' 1:1 - Lei Wu 45'

Osasuna Pampeluna - Athletic Bilbao 1:2 (0:1)

0:1 - Inaki Williams 21' 1:1 - Chimy Avila 76' 1:2 - Kenan Kodro 79'

SD Eibar - Deportivo Alaves 0:2 (0:0)

0:1 - Joselu 85' 0:2 - Joselu 90+1'

Villarreal CF - Celta Vigo 1:3 (0:0)

0:1 - Pione Sisto 54' 1:1 - Samuel Chukwueze 59' 1:2 - Iago Aspas 80' 1:3 - Iago Aspas 90+4'