Fortuna I liga: Zagłębie Sosnowiec było cierpliwe i wygrało z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec atakowali i stwarzali sytuacje podbramkowe, ale długo nie potrafili umieścić piłki w siatce. Wygrali 1:0 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza dzięki trafieniu w ostatnim kwadransie.

piłkarze Zagłębia Sosnowiec Newspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec
Mecz rozstrzygnął Fabian Piasecki, który w 78. minucie strzelił z bliska po akcji aktywnego Patryka Małeckiego. Piasecki tuż przed przerwą zimową dobił do granicy 10 goli zdobytych w sezonie. Już pobił swój rezultat sprzed półtora roku, kiedy to dziewięcioma bramkami pomógł Miedzi Legnica w awansie do PKO Ekstraklasy. W klasyfikacji strzelców tego sezonu przed Piaseckim są tylko Omran Haydary i Mateusz Marzec.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza miał szansę na gola w pierwszej połowie, ale Piotr Wlazło nie pokonał strzałem głową Krystiana Stępniowskiego. W drugiej części meczu Zagłębie ruszyło do ataku i zaczęło coraz mocniej zagrażać gościom. Najaktywniejsi Fabian Piasecki oraz Patryk Małecki postawili na swoim. Były reprezentant Polski asystował po raz czwarty w sezonie i jest pod tym względem najlepszy w zespole z Sosnowca.

Piłkarze Zagłębia i Bruk-Betu zakończyli rundę jesienną z identyczną liczbą 26 punktów. Pomarańczowi zamykają górną połowę tabeli, a Trójkolorowi otwierają dolną. Oba kluby mogą być jeszcze wyprzedzone w 20. kolejce, która potrwa do niedzieli. Zagłębie zapunktowało po raz czwarty z rzędu na własnym stadionie, a jego przeciwnik poniósł pierwszą porażkę po zmianie trenera Piotra Mandrysza na Waldemara Piątka. Bruk-Bet nie wygrał na wyjeździe od 29 września.

Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
1:0 - Fabian Piasecki 78'

Zagłębie: Konrad Stępniowski - Tomasz Nawotka, Kacper Radkowski, Płamen Kraczunow, Rafał Grzelak – Bartłomiej Babiarz, Tomasz Hołota - Patryk Mularczyk (72' Mateusz Szwed), Szymon Pawłowski (86' Błażej Radwanek), Patryk Małecki – Fabian Piasecki

Bruk-Bet: Karol Dybowski - Marcin Wasielewski, Artem Putiwcew, Przemysław Szarek, Paweł Oleksy - Piotr Wlazło (78' Patrik Misak), Vlastimir Jovanović - Ernest Terpiłowski (59' Michał Orzechowski), Florin Purece, Roman Gergel - Matej Jelić (46' Vladislavs Gutkovskis)

Żółte kartki: Hołota, Piasecki (Zagłębie) oraz Wlazło, Wasielewski, Oleksy (Bruk-Bet)

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Czy Zagłębie Sosnowiec zagrało w rundzie jesiennej na miarę oczekiwań?