The Championship: szalony mecz Leeds United, zwycięstwo Hull City "last minute"

W niedzielnych meczach 25. kolejki The Championship Kamil Grosicki, Mateusz Klich, Kamil Grabara i Bartosz Białkowski wyszli w podstawowych składach swoich drużyn i mogli cieszyć się ze zwycięstw. Na szczególną uwagę zasłużyło spotkanie Leeds United.

Kuba Cimoszko
radość piłkarzy Leeds Pierwszy z lewej Mateusz Klich Getty Images / Tim Goode/PA Images / Na zdjęciu: radość piłkarzy Leeds. Pierwszy z lewej Mateusz Klich
Wyjazdowe starcie Leeds z Birmingham City było po prostu niesamowite! Piłkarze obu drużyn wykazali się wysoką skutecznością, dzięki czemu nikt nie mógł narzekać na nudę. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a zwycięski gol padł w ostatniej akcji. Na dodatek jego autorem był... obrońca gospodarzy Wes Harding. Klich siedział już wtedy na ławce rezerwowych, bo opuścił boisko w 87. minucie. Skończył bez liczb, w przeciwieństwie do mającego korzenie w naszym kraju rywala Lukasa Jutkiewicza, ale i tak miał powody do radości, ponieważ wygrana 5:4 dała jego zespołowi pozycję lidera.

Na innych boiskach także nie brakowało emocji. W spotkaniu Hull City z QPR nie błysnął Grosicki, który już po nieco ponad godzinie został zmieniony. Wówczas na tablicy wyników było 1:1 i długo się zanosiło, że to się nie zmieni. W końcówce bramkę na wagę 3 punktów zdobył jednak Irvine.

Warto wspomnieć, że nieźle wypadli natomiast nasi bramkarze: Białkowski i Grabara. Pierwszy zachował czyste konto, a jego Millwall pokonał 1:0 Brendford (przez ostatnie 10 minut grał w nim były piłkarz Piasta Gliwice Joel Valencia - przyp. red.). Drugi co prawda wpuścił gola, ale swoją interwencją w ostatnich minutach pomógł Huddersfield Town w pokonaniu 2:1 Blackburn Rovers.

Birmingham City - Leeds United 4:5 (1:2)
0:1 - Costa 15'
0:2 - Harrison 21'
1:2 - Bellingham 27'
2:2 - Jutkiewicz 61'
2:3 - Alioski 73'
3:3 - Bela 83'
3:4 - Dallas 85'