Sparingi. Trzecioligowiec postrzelał Stomilowi Olsztyn. Zagłębie Sosnowiec walczyło do końca

W sobotę na boiska wybiegła już większość drużyn z Fortuna I ligi oraz II ligi. Najwięcej goli strzeliły Wigry Suwałki, a stracił Stomil Olsztyn. Zagłębie Sosnowiec dogoniło Radomiaka w ostatniej minucie.

mecz sparingowy Wisła Płock - Stomil Olsztyn PAP / Marcin Bednarski / Na zdjęciu: mecz sparingowy Wisła Płock - Stomil Olsztyn
Wigry Suwałki "ułatwiły" sobie zadanie. Zostały najskuteczniejszym klubem soboty dzięki rozegraniu dwóch sparingów. Obie drużyny wystawione przez trenera Pawła Crettiego nie odstawały od siebie poziomem. Pierwsza wygrała 5:1 z trzecioligową Olimpią Zambrów, a druga 4:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Dwie bramki zdobył Cezary Sauczek, a premierową w naszym kraju Johan Oremo - nowy napastnik Wigier z przeszłością w reprezentacji Szwecji.

Stomil Olsztyn podsumował zgrupowanie porażką 1:6 z Radunią Stężyca. Piłkarze najwyraźniej odczuli skutki kilkudniowych treningów nad morzem. Z kolei niepokonany kandydat do awansu na szczebel centralny zakończył krótką serię trzech sparingowych zwycięstw zespołu z Warmii. Kanonada trzecioligowca rozpoczęła się w 7. minucie, napędzał ją przede wszystkim Dawid Cempa, a zakończyła w 73. minucie. Z honorowym trafieniem dla Stomilu wmieszał się w nią Koki Hinokio.

Stal Mielec i Zagłębie Sosnowiec zagrały przeciwko klubowi swojego byłego szkoleniowca. Drużyna z Podkarpacia została pokonana 0:1 przez Wisłę Kraków prowadzoną przez Artura Skowronka. Do końca powalczyło Zagłębie. Doprowadzając do remisu 2:2 w ostatniej minucie mogło nieco zepsuć samopoczucie Dariuszowi Banasikowi i jego podopiecznym z Radomiaka.

Vladislavs Gutkovskis jest niezmiennie w Niecieczy i w pierwszym sparingu na oczach trenera Mariusza Lewandowskiego strzelił dwa gole. Bruk-Bet Termalica zwyciężył 4:2 z KSZO 1929 Ostrowiec Św. Jeszcze więcej bramek padło w stosunkowo bliskim Nowym Sączu. Stal Rzeszów ograła 4:3 Sandecję, a rozstrzygnął to interesujące, podzielone na tercje, starcie testowany Kacper Durda w 100. minucie.

W sobotę sparingowa zima rozkręciła się na dobre. Zagrała tego dnia większość drużyn ze szczebla centralnego i tak będzie do przełomu lutego oraz marca.

Gryf Wejherowo - Gwardia Koszalin 4:2

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wigry Suwałki utrzymają się w Fortuna I lidze?