Serie A: Hellas - SSC Napoli. Arkadiusz Milik strzelił 10. gola w sezonie. Pomógł nim zwyciężyć

Arkadiusz Milik wrócił do podstawowego składu i wrócił do strzelania goli. 10. trafienie Polaka w tym sezonie Serie A pomogło SSC Napoli odnieść zwycięstwo 2:0 z Hellasem Werona.

Arkadiusz Milik Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Zespół Gennaro Gattuso przystąpił do meczu w Weronie opromieniony wywalczeniem Pucharu Włoch. To trofeum, zdobyte w finale kosztem Juventusu FC, gwarantuje awans do europejskich pucharów i ratuje sezon, w którym SSC Napoli przeplatało spektakularne zwycięstwa z takimi samymi porażkami. Azzurri dograją już brakujące kolejki bez nadmiernego obciążenia, a w razie serii zwycięstw, pewnie spróbują rzutem na taśmę załapać się do Ligi Mistrzów.

We wtorek przeciwnikiem Napoli był Hellas Werona, który sumiennie zapracował na miano rewelacji sezonu. Konsekwentnie broniąca drużyna Ivana Juricia była sąsiadem w tabeli triumfatora Pucharu Włoch. Między klubami był zaledwie punkt różnicy, dlatego zanosiło się na wyrównane starcie i faktycznie, długimi fragmentami nie było widać przewagi żadnej ze stron.

Miejsce w drugiej linii Napoli zajął Piotr Zieliński, który jest pewniakiem u Gattuso. Do ataku wskoczył Arkadiusz Milik, który w dwóch spotkaniach po restarcie calcio był zmiennikiem. Serie A to ulubiony front byłego napastnika Ajaksu Amsterdam, na którym jest najskuteczniejszym graczem zespołu. Zdobyty we wtorek gol był 10. w sezonie Milika.

Arkadiusz Milik przymierzył do bramki w pierwszej połowie. Konkretnie w 38. minucie. Reprezentant Polski oswobodził się spod opieki obrońców Hellasu i znalazł się sam w dogodnym miejscu pola karnego. Miał ten niezbędny ułamek sekundy na ułożenie ciała w powietrzu i przymierzenie głową w narożnik bramki po dośrodkowaniu Matteo Politano. Marco Silvestri nie zdążył z interwencją, obrońcy byli skołowani i zrobiło się 1:0 dla Napoli.

Zieliński również był aktywny. Reprezentant Polski potrafił często znaleźć dla siebie miejsce w centrum boiska. Po jego podaniu blisko strzelenia gola był Lorenzo Insigne. Sam Zieliński również próbował pokonać Marco Silvestrego, jednak jego brawurowa próba z dystansu okazała się niecelna. Napoli ustaliło wynik na 2:0 dopiero w 90. minucie, kiedy to Hirving Lozano zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego Faouziego Ghoulama.

Piłkarze Napoli zagrali w koszulkach z naszywkami na cześć Driesa Mertensa na lewych rękawach. Belg został tydzień temu samodzielnym rekordzistą klubu w liczbie strzelonych dla niego goli. Mertens zastąpił na boisku Milika w 72. minucie. Zmiennikiem był również Mariusz Stępiński, który wszedł w 84. minucie, ale nie pomógł Hellasowi uchronić się przed porażką.

Hellas Werona - SSC Napoli 0:2 (0:1)
0:1 - Arkadiusz Milik 38'
0:2 - Hirving Lozano 90'

Hellas: Marco Silvestri - Amir Rrahmani, Alan Empereur, Marash Kumbulla - Davide Faraoni, Sofyan Amrabat (84' Mariusz Stępiński), Miguel Veloso, Darko Lazović (84' Federico Dimarco) - Valerio Verre (77' Matteo Pessina), Mattia Zaccagni (70' Eddie Salcedo) - Samuel Di Carmine (70' Giampaolo Pazzini).

Napoli: David Ospina - Giovanni Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Kalidou Koulibaly, Elseid Hysaj (67' Faouzi Ghoulam) - Allan (66' Fabian Ruiz), Diego Demme (72' Stanislav Lobotka), Piotr Zieliński - Matteo Politano (84' Hirving Lozano), Arkadiusz Milik (72' Dries Mertens), Lorenzo Insigne.

Żółte kartki: Faraoni (Hellas) oraz Koulibaly (Napoli).

Sędzia: Fabrizio Pasqua.