Liga Mistrzów. Pierwszy taki wyczyn w Realu Madryt od 25 lat

PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Vinicius Junior

Vinicius Junior wpisał się na listę strzelców w 27. minucie w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Liverpoolem. To trafienie zawodnik i klub mogą zapamiętać na długo.

W 27. minucie świetnym podaniem z własnej połowy popisał się Toni Kroos. Vinicius Junior wystartował w tempo, idealnie przyjął piłkę, a następnie znalazł się w sytuacji sam na sam z Alissonem. Tej okazji nie zmarnował i wpisał się na listę strzelców.

Real Madryt po jego trafieniu prowadził 1:0. Jak się okazuje, była to pierwsza bramka w karierze Viniciusa Juniora w Lidze Mistrzów w fazie pucharowej. W tym sezonie zdobył już gola w meczu grupowym z Szachtarem Donieck.

Wyczyn Brazylijczyka jest o tyle wyjątkowy, że jest najmłodszym strzelcem bramki na tym etapie rozgrywek w Realu od 25 lat. Dokonał tego, mając 20 lat i 268 dni. Jest w tym momencie drugim najmłodszym piłkarzem Królewskich w historii, który to zrobił.

Młodszy był tylko Raul Gonzalez, który w marcu 1996 roku przeciwko Juventusowi strzelił bramkę, mając 18 lat i 253 dni. Hiszpan jest legendą Realu.