Festiwal bramkowy w lidze tureckiej. Konrad Michalak przyczynił się do zwycięstwa

W meczu drużyn środka tabeli Super Lig Caykur Rizespor mierzył się z Konyasporem. Na listę strzelców wpisał się Konrad Michalak, jego zespół wygrał 5:3.

RS
Konrad Michalak w meczu WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Konrad Michalak w meczu
Przyjezdni prowadzili po 6 minutach gry. Bramkę zdobył Guilherme, który jest dobrze znany polskim kibicom z występów w barwach Piasta i Jagiellonii. Chwilę później wynik podwyższył Sokol Cikallesh.

Zespół Rizesporu przebudził się w 21. minucie, pierwszego gola strzelił Damjan Djoković. Do wyrównania doprowadził Konrad Michalak. W 27. minucie Polak znalazł drogę do siatki i pokonał Ibrahimia Sehicia.

W drugiej odsłonie gospodarze nie ustawali w atakach. Swój dorobek strzelecki powiększyli Loic Remy oraz Braian Samudio, następnie Adil Demirbag zmylił własnego bramkarza. Wynik na 5:3 ustalił Artem Kraweć.

Michalak opuścił plac gry na 11 minut przed końcem regulaminowego czasu. Bilans 23-letniego skrzydłowego w bieżących rozgrywkach ligowych to 2 gole i 5 asyst w 25 spotkaniach.

Jego klub wskoczył na 11. pozycję w stawce Super Lig. Konyaspor zajmuje aktualnie 13. miejsce.

Caykur Rizespor - Konyaspor 5:3 (2:2)
0:1 - Gulherme 6'
0:2 - Sokol Cikalleshi 12'
1:2 - Damjan Djoković 21'
2:2 - Konrad Michalak 27'
3:2 - Loic Remy 68'
4:2 - Braian Samudio 74'
5:2 - Adil Demirbag (s.) 82'