KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Nowy prezes PZPN z krótkim przemówieniem. Wtedy odezwał się do niego Zbigniew Boniek

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Cezary Kulesza został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zastąpi na tym stanowisku Zbigniewa Bońka. - Potrzebne są zmiany, by dalej się rozwijać - mówił świeżo upieczony prezes.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Cezary Kulesza i Marek Koźmiński PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Cezary Kulesza i Marek Koźmiński
Wybory nowego prezesa PZPN miały odbyć się już w 2020 roku, jednak z uwagi na sytuację pandemiczną, zostały przełożone. Drugą kadencję Zbigniewa Bońka wydłużono w ten sposób o rok.

Ponieważ obowiązujące przepisy dopuszczają możliwość odbycia maksymalnie dwóch kadencji w roli prezesa, było jasne, że na tym stanowisku pojawi się nowa osoba. Wybór odbywał się pomiędzy Markiem Koźmińskim a Cezarym Kuleszą. Zdecydowaną większością głosów (92:23) wybrano drugiego z nich.

- Jestem zaszczycony stojąc przed wami jako nowy prezes PZPN. Dziękuję za ogromny kredyt zaufania, który otrzymałem. Traktuję tę funkcję jako największe wydarzenie w moim życiu - powiedział zaraz po ogłoszeniu wyników.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: to się nie mieści w głowie! Zobacz, co ten Polak potrafi

- Piłka nożna to sport, który łączy wielu Polaków, dlatego zapraszam do współpracy wszystkich, którym zależy na polskiej piłce. Potrzebne są zmiany, by dalej się rozwijać. Jestem pewny, że działając wspólnie, osiągniemy sukcesy. Dziękuję wszystkim za oddane głosy. Obiecuję wsparcie, bo łączy nas piłka - dodał.

W trakcie przemówienia odezwał się do niego Zbigniew Boniek. Ustępujący prezes zaprosił Cezarego Kuleszę na swoje miejsce przy stole prezydialnym.

Czytaj także:
Ujawniono sprawozdanie finansowe PZPN. Potężne straty w 2020 roku!
Cezary Kulesza pokieruje polskim futbolem. Kim jest nowy prezes PZPN?

Czy jesteś zadowolony(-a) z wyboru Cezarego Kuleszy na prezesa PZPN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×