Juventus ma problem z napastnikami. Co zrobi szkoleniowiec?

"Stara Dama" okupiła mecz z Sampdorią (3:2) kilkoma kontuzjami. Massimiliano Allegri będzie musiał szukać zastępstwa dla Alvaro Moraty oraz Paulo Dybali.

Rafał Szymański
Paulo Dybala PAP/EPA / Na zdjęciu: Paulo Dybala
Przed pierwszym gwizdkiem trener Juventusu zapowiedział, że będzie rotował składem. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny. Massimiliano Allegri mimo wszystko postawił na podstawowych napastników.

Po 10 minutach gry strzelanie rozpoczął Paulo Dybala. Radość Argentyńczyka z polskimi korzeniami nie trwała długo, ponieważ już w 21. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji mięśniowej.

To nie koniec problemów "Starej Damy". Do końca spotkania nie dotrwał również Alvaro Morata, którego w 82. minucie zastąpił Moise Kean. W ostatecznym rozrachunku Juventus zwyciężył 3:2 z Sampdorią Genua.

Dybala i Morata opuszczą dwa najbliższe spotkania, tę informację potwierdził Allegri przed kamerami "Sky Sport Italia". - Z pewnością nie zagrają z Chelsea oraz Torino - przekazał szkoleniowiec.

W przyszłym tygodniu obaj zawodnicy przejdą szczegółowe badania. Osłabiony Juventus zmierzy się z londyńską Chelsea w środę (29 września). Mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów rozpocznie się o godz. 21:00.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)