Koszmarna wiadomość dla młodzieżowego reprezentanta Polski

Trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaić i selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski Maciej Stolarczyk stracili na około pół roku środkowego pomocnika. Kacper Smoliński zerwał więzadło krzyżowe przednie.

Kacper Smolinski Getty Images / Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Kacper Smolinski
Kacper Smoliński był zmiennikiem w wygranym 1:0 przez Pogoń Szczecin meczu z Wisłą Kraków. Pomocnik opuścił boisko na noszach po zaledwie 13 minutach. Z powodu zerwania więzadła w tym roku nie zagra już w PKO Ekstraklasie.

- Kacper przeszedł w poniedziałek rezonans magnetyczny stawu kolanowego. W czwartek przejdzie operację rekonstrukcji. Przerwa w grze potrwa około pół roku - mówi doktor Bartosz Paprota z Pogoni.

Kontuzjowany zawodnik był drugim wyborem Kosty Runjaicia w miejsce młodzieżowca. Często w tym sezonie był zmiennikiem Kacpra Kozłowskiego, a kiedy kadrowicz Paulo Sousy był kontuzjowany, Smoliński występował regularnie w podstawowym składzie Pogoni. Runjaić już w niedzielę w Krakowie ubolewał na stratą młodzieżowca.

Selekcjoner Maciej Stolarczyk powołał Kacpra Smolińskiego na wrześniowe zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski, a ten strzelił gola w przegranym meczu z Izraelem.