Zespół Mateusza Klicha poległ na niełatwym terenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: mecz Tottenham Hotspur - Leeds United
PAP/EPA / / Na zdjęciu: mecz Tottenham Hotspur - Leeds United

Leeds United na przerwę schodziło z jednobramkowym prowadzeniem nad Tottenhamem Hotspur. Koguty świetnie odpowiedziały w drugiej połowie i zespół Mateusza Klicha nie zdobył nawet punktu.

W tym artykule dowiesz się o:

Tottenham Hotspur od początku listopada ma nowego trenera. Został nim Antonio Conte, który chce, aby jego zespół zaczął odnosić dobre wyniki w Premier League. W niedzielę była spora szansa na pierwsze zwycięstwo.

Do Londynu przyjechało bowiem Leeds United. Drużyna Marcelo Bielsy nie radzi sobie najlepiej w tym sezonie i zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową.

Przed przerwą Pawie miały jednobramkową przewagę. Wszystko za sprawą gola strzelonego przez Daniela Jamesa, który świetnie skorzystał z centry Jacka Harrisona. Zawodnik gości wyprzedził jednego z defensorów rywali i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie kibice zobaczyli zupełnie inny Tottenham Hotspur. Tuż po gwizdku Harry Kane mógł doprowadzić do wyrównania. Napastnik przegrał jednak pojedynek sam na sam z Illanem Meslierem.

Kilka minut później gospodarze dopięli swego. Przytomnie w polu karnym Leeds United zachował się Lucas Moura, który wypatrzył Pierre-Emile Hoejbjerga. Duńczyk oddał strzał z około jedenastu metrów, a golkiper rywali nie miał nic do powiedzenia. Podobnie zresztą jak przy drugim golu. Wtedy na boisku nie było już Mateusza Klicha. Reprezentant Polski został zmieniony przez Juniora Firpo w 59. minucie.

Dziesięć minut później piłka po rzucie wolnym wykonanym przez Erica Diera odbiła się od słupka. Dopadł do niej Sergio Reguilon. Argentyńczyk dał swojemu zespołowi zwycięstwo i awans na siódme miejsce w tabeli Premier League.

Tottenham Hotspur - Leeds United 2:1 (0:1) 0:1 - Daniel James 44' 1:1 - Pierre-Emile Hoejbjerg 58' 2:1 - Sergio Reguilon 69'

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris - Japhet Tanganga (68' Davinson Sanchez), Eric Dier, Ben Davies - Emerson Royal, Pierre-Emile Hoejbjerg, Harry Winks, Sergio Reguilon (79' Ryan Sessegnon) - Lucas Moura (88' Dele Alli), Heung-Min Son - Harry Kane

Leeds United: Illan Meslier, Stuart Dallas, Diego Llorente, Liam Cooper, Pascal Struijk - Kalvin Phillips - Daniel James, Adam Forshaw (72' Tyler Roberts), Mateusz Klich (59' Junior Firpo), Jack Harrison, Joe Gelhardt (87' Stuart McKinstry)

Żółte kartki: Joe Gelhardt (Leeds United), Adam Forshaw (Leeds United), Liam Cooper (Leeds United), Emerson Royal (Tottenham Hotspur), Kalvin Phillips (Leeds United)

Sędzia: Andre Marriner