Zwycięski Olympique Marsylia. Arkadiusz Milik przegrał kluczowy pojedynek

Arkadiusz Milik miał swoje szanse, ale nie strzelił gola w niedzielnym spotkaniu z Troyes. Jego zespół był lepszy i wygrał 1:0 na Stade Velodrome. Decydującą bramkę na kwadrans przed końcem zdobył Pol Lirola.

Mateusz Byczkowski
Arkadiusz Milik Getty Images / Matteo Ciambelli/DeFodi Images / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Stade Velodrome jest trudnym terenem dla rywali. Od połowy lutego miejscowi przegrali tu tylko jedno spotkanie przeciwko RC Lens (2:3). Przed Troyes było więc naprawdę trudne wyzwanie.

Olympique Marsylia chciał zmazać plamę po ostatniej porażce w Lidze Europy z Galatasaray Stambuł (2:4). Już od samego początku meczu zawodnicy grali ostro. Sędzia Jeremie Pignard w przeciągu pierwszych siedemnastu minut pokazał trzy żółte kartki.

Emocje zaczęły się dopiero po przerwie. Arkadiusz Milik stanął przed szansą pokonania Gauthiera Gallona. Reprezentant Polski w sytuacji sam na sam z golkiperem Troyes oddał sygnalizowany strzał. Bramkarz rywali nie miał większych problemów z obroną jego próby.

Kilka minut później napastnik miał drugą okazję do strzelenia gola. W tym przypadku było jednak o wiele trudniej. Piłkarz Olympique Marsylia po dośrodkowaniu Dimitri Payeta wygrał pojedynek powietrzny z defensorem ekipy przeciwnej i główkował z bliskiej odległości. Znów świetną interwencją popisał się Gallon.

Gospodarze dopięli swego kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Payet wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Pola Lirolę. Hiszpan nie poszedł w ślady Arkadiusza Milika i wygrał pojedynek z bramkarzem Troyes.

Rywale próbowali jeszcze zaskoczyć ale nie zdołali wyrównać. Olympique Marsylia odniósł zwycięstwo i awansował na czwartą pozycję w tabeli. Reprezentant Polski zszedł z boiska w 82. minucie. Zastąpił go Gerson.

Olympique Marsylia - ES Troyes AC 1:0 (0:0)
1:0 - Pol Lirola 74'

Olympique Marsylia: Pau Lopez - Valentin Rongier, Alvaro Gonzalez, William Saliba, Luan Peres - Pol Lirola (87' Luis Enrique), Pape Gueye, Matteo Guendonzi, Konrad de La Fuente (69' Bamba Dieng) - Dimitri Payet, Arkadiusz Milik (82' Gerson)

ES Troyes AC: Gauthier Gallon - Giulian Biancone, Jimmy Giraudon, Yoann Salmier - Youssouf Kone (87' Nassim Chadli), Adil Rami (79' Renaud Ripart), Rominigue Kouame (75' Xavier Chavalerin), Florian Tardieu - Gerson Rodrigues, Yoann Touzghar (76' Hyun-Jun Suk), Mama Balde (76' Tristan Dingome)

Żółte kartki: Yoann Salmier (Troyes), Florian Tardieu (Troyes), Pape Gueye (Olympique Marsylia), Youssouf Kone (Troyes), Mama Balde (Troyes)

Sędzia: Jeremie Pignard

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)