Hiszpanie dumni z Villarreal. Sypią się pochwały

Choć Villarreal CF przegrał z Liverpool FC (2:3) i nie zagra w finale Ligi Mistrzów, to hiszpańskie media są dumne z tego, co pokazali gospodarze. Dziennikarze prześcigają się w komplementach pod adresem Żółtej Łodzi Podwodnej.

Łukasz Witczyk

"Marca": Chwała dla przegranego

Villarreal CF nie spełnił swojego wielkiego marzenia i nie awansował do finału Liga Mistrzów. Po pierwszej połowie nastroje były jednak wyborne. Gospodarze prowadzili 2:0 i odrobili straty z pierwszego starcia. Po zmianie stron było już jednak dużo gorzej. To Liverpool FC grał skuteczniej i wygrał 3:2.

Mimo porażki hiszpańskie media są zachwycone grą Villarreal CF. "Mówią, że nie ma chwały dla przegranego. To nieprawda. Villarreal CF odpadł z Ligi Mistrzów ze wszystkimi honorami po tym, jak objął prowadzenie 2:0 w pierwszej połowie. Odsłonięto kilka słabszych cech angielskiej drużynie. W Hiszpanii marzono o takiej pierwszej połowie Villarreal. Jednak po przerwie Liverpoolowi udało się to przezwyciężyć" - chwali dziennik "Marca".