To będzie koniec kariery "Ibry"? Jego stan zdrowia jest alarmujący

Sensacyjne informacje przekazuje Sky Italia. Stan zdrowia Zlatana Ibrahimovicia jest na tyle zły, że może grać tylko 10 minut w meczu. Według mediów, "Ibra" ma mieć dość tej sytuacji i zastanawia się nad zakończeniem kariery.

Arkadiusz Dudziak
Zlatan Ibrahimović Getty Images / Antonio Balasco/KONTROLAB/LightRocket / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović
"Ibra" wciąż odgrywa wielką rolę w AC Milan, ale bardziej mentalną niż sportową. Jego przemowa w szatni przed ostatnim meczem Serie A z Hellas Werona (3:1) miała duży wpływ na zwycięstwo, o czym przyznał sam trener Rossonerich (więcej TUTAJ).

W tym sezonie Szwed nie zawsze mógł pomagać drużynie na boisku. Rzadko zaczynał w podstawowym składzie, częściej wchodził z ławki, a mimo to strzelił 8 bramek i zanotował 3 asysty. Wszystkiemu winne są urazy 40-latka.

Nowe informacje na temat stanu zdrowia "Ibry" ujawnił Sky Italia. Szwed ma mieć indywidualny plan treningowy. Z drużyną trenuje tylko raz w tygodniu, a od wtorku do piątku pracuje indywidualnie. W sobotę uczęszcza na analizę taktyczną, ale grać w podstawowym składzie nie jest w stanie.

Bowiem Zlatan Ibrahimović może wystąpić tylko przez 10 minut w każdym meczu dla klubu z Mediolanu. Jego stan fizyczny po prostu nie pozwala na więcej w tym momencie. Według informacji Sky Italia, Szwed ma dość takiego stanu rzeczy.

Pozostały mu więc dwie opcje: przejście na emeryturę po końcu tego sezonu, bowiem w czerwcu kończy mu się kontrakt z AC Milan, albo naprawianie kolana, o ile jest to możliwe.