Duże wzmocnienie Górnika! Były reprezentant kraju zagra w Zabrzu!

O tym, że Górnik Zabrze potrzebuje wzmocnień, wiadomo od dawna. Już wiosną klub miał wąską kadrę, a szykują się kolejne odejścia. Z informacji WP SportoweFakty wynika jednak, że będą też wzmocnienia. W Zabrzu zagra były reprezentant Polski!

Piotr Koźmiński
Piotr Koźmiński
Paweł Olkowski Getty Images / Alex Grimm/Bongarts / Na zdjęciu: Paweł Olkowski
Nowym piłkarzem Górnika Zabrze  już wkrótce zostanie Paweł Olkowski. Z informacji WP SportoweFakty wynika, że wszystko jest już uzgodnione. Były reprezentant kraju kończy grę w Turcji, a od nowego sezonu będzie piłkarzem 14-krotnego mistrza Polski.

To bardzo dobra informacja dla fanów drużyny z Roosvelta, bo Olkowski powinien być dużym wzmocnieniem. A z Górnikiem zwiąże się kilkuletnim kontraktem, nie jest więc tak, że wpadnie tu na chwilę.

Zapewne jednym z powodów tego, że piłkarz zdecydował się na przyjście do Górnika jest obecność Lukasa Podolskiego.
Grali razem w FC Koeln, a nie ma co ukrywać - Podolski popierał sprowadzenie Olkowskiego.

ZOBACZ WIDEO: Ustalono strategię transferową. "Bardzo ważne rozmowy z Lewandowskim"
Wzmocnienia zabrzanom są potrzebne, tym bardziej, że z Górnikiem pożegnają się dwaj inni obrońcy – Adrian Gryszkiewicz i Przemysław Wiśniewski. Ten pierwszy ma trafić do Paderborn, a ten drugi też na brak propozycji nie narzeka.

Ściągnięcie Olkowskiego, 13-krotnego reprezentanta Polski, jest w tej sytuacji bardzo dobrym sygnałem dla kibiców. A na tym wzmocnienia się nie skończą, bo wiadomo, że transferowych potrzeb jest na Roosvelta więcej. Do Zabrza, jak już informowano, może trafić Szymon Włodarczyk, choć tu nie jest jeszcze nic przesądzone.

A wracając do Olkowskiego, to będzie to sentymentalny powrót. Piłkarz urodził się bowiem w Ozimku, a karierę zaczynał w Gwarku Zabrze. Potem reprezentował barwy GKS Katowice, skąd trafił na Roosvelta. Po latach z Górnika przeszedł do wspomnianego FC Koeln, stamtąd do angielskiego Boltonu, a następnie do tureckiego Gaziantep. Teraz historia zatacza koło i piłkarz wraca do miasta, z którego ruszył w świat.

Piotr Koźmiński, WP SportoweFakty

Lekarz pracuje bez uprawnień
Zieliński trafi do Premier League?

Czy Paweł Olkowski będzie wzmocnieniem Górnika Zabrze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×