Bayern katem angielskich klubów w XXI wieku. Arsenal i Man Utd bez sposobu na Niemców

Konrad Kostorz

Korzystny bilans z Bayernem ma Chelsea Londyn, choć ostatnia konfrontacja tych zespołów o Superpuchar Europy zakończyła się wygraną podopiecznych Pepa Guardioli. To było pamiętne zwycięstwo, ale nie tak cenne jak triumf The Blues w finale Ligi Mistrzów na Allianz Arena. Anglicy byli wtedy skazywani na pożarcie, lecz skutecznie się bronili, stracili tylko jednego gola i lepiej egzekwowali rzuty karne.

Ponad dekadę temu Bayern pokonał Arsenal w 1/8 finału LM i następnie konkurował z Chelsea. Wynik dwumeczu 5:4 na korzyść Niebieskich niekoniecznie na to wskazuje, ale byli oni zdecydowanie lepsi od zespołu z Bawarii, który w rewanżu aż do 90. minuty przegrywał 1:2.

Tylko raz w XXI wieku Bayern mierzył się z Liverpoolem. Miało to miejsce dosyć dawno temu - latem 2001 roku The Reds pokonali zespół Ottmara Hitzfelda 3:2 w starciu o Superpuchar Europy na Stade Louis II w Monako. Po 46. minutach Bayern miał trzy gole straty, a trafienia Hasana Salihamidzicia i Carstena Janckera nie odwróciły losów meczu.