Emigranci: Polskie strzelby znów wypaliły!

Maciej Kmita

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam)

W sobotnim meczu 13. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam rozgromił Cambuur Leeuwarden 5:1, a jedną z bramek dla lidera holenderskiej ekstraklasy zdobył Arkadiusz Milik.

W przeciwieństwie do ostatniego przed przerwą reprezentacyjną spotkania z Feyenoordem Rotterdam (1:1) Milik znalazł się w wyjściowym składzie ekipy Franka de Boera i rozegrał pełne 90 minut.

Ajax objął prowadzenie w 25. minucie po golu Joela Veltmana, ale szybko je stracił, gdy Jaspera Cillessena pokonał Sander van de Streek. Po 27 minutach wicemistrzowie Holandii prowadzili jednak już 2:1 za sprawą właśnie Milika, który głową wykorzystał dośrodkowanie Nemanji Gudelja z rzutu rożnego.

Dla Milika to szóste ligowe trafienie w 11. występie w bieżącym sezonie. Dorobek Polaka uzupełnia pięć asyst, co oznacza, że jest on liderem klasyfikacji kanadyjskiej Eredivisie. Licząc wszystkie rozgrywki, w których występuje Ajax, Milik ma na koncie osiem goli i osiem asyst. Większego wkładu w zdobycz bramkową zespołu trenera de Boera nie ma żaden inny zawodnik.

Kamil Grosicki powinien zmienić klub na taki, w którym będzie więcej grał?