MŚ 2018. Kadra do raportu: skuteczni napastnicy, doskonała forma Kądziora, mistrzowski Rybus

Fenomenalna seria Wilczka, prestiżowy gol Teodorczyka i bardzo ważne trafienie Stępińskiego. Zachowanie "Lewego", o którym mówią Niemcy. Mistrzostwo Rybusa, solidny Bednarek oraz kapitalna forma Kądziora. Oto weekend reprezentantów Polski w skrócie.

Kuba Cimoszko
Łukasz Fabiański (z lewej) nie uchronił Swansea przed kolejną porażką

Niezbyt udany weekend golkiperów

Co każdy poniedziałek sprawdzamy, jak w meczach drużyn klubowych wypadli podopieczni Adama Nawałki. Pod lupę bierzemy 43 zawodników, których selekcjoner zapraszał na zgrupowania reprezentacji Polski od początku el. MŚ 2018, oraz czterech piłkarzy, dla których marcowe zgrupowanie przy okazji meczów z Nigerią (0:1) i Koreą Południową (3:2) było debiutanckim. Jak na 37 dni przed mundialem wypadli wybrańcy najważniejszego trenera w kraju?

Bramkarze nie dostarczyli selekcjonerowi powodów do zadowolenia. Łukasz Skorupski i Przemysław Tytoń tradycyjnie nie pojawili się na boisku - pierwszy na występ czeka od 20 grudnia, a drugi nie gra od 26 października. Ich los podzielił Wojciech Szczęsny obserwując z ławki rezerwowych zwycięstwo Juventusu Turyn z Bologną (3:1).

Pełne 90 minut zaliczyli jedynie Bartosz Białkowski i Łukasz Fabiański. Były to jednak słodko-gorzkie występy. Pierwszy nie uchronił Ipswich Town przed stratą punktów z Middlesbrough, dwukrotnie wyjmując piłkę z siatki. Z kolei drugi popisał się kilkoma świetnymi interwencjami w końcówce pojedynku Swansea City z Bournemouth, ale puszczony jeszcze w pierwszej połowie gol, przesądził o porażce "Łabędzi", które wciąż są zagrożone spadkiem z Premier League.