Kadra do raportu: fenomenalny start Krzysztofa Piątka, niezawodny Lewandowski

Kuba Cimoszko
Tym razem Mateusz Klich skończył kolejkę bez liczb w Leeds

Klich tym razem bez gola. Pozostali również

Jeśli chodzi o pomocników, jako pierwszy w ten weekend zaprezentował się kibicom Mateusz Klich. Jego Leeds United jeszcze w piątek grało z Middlesbrough. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, co oznacza iż Polak nie zdobył swojego czwartego gola w tym sezonie The Championship. Niemniej zaliczył solidne 90 minut.

Najlepiej wyglądał jednak występ Grzegorza Krychowiaka, który w spotkaniu z FK Krasnodar wywalczył rzut karny dla swojej drużyny. Mimo porażki 1:2, 28-latek zebrał sporo pozytywnych not. Równie dobrze oceniano grę innego naszego defensywnego pomocnika, Karola Linettego, w starciu Sampdorii z Napoli (3:0). To on zainicjował m. in. akcję na 1:0. Po drugiej stronie boiska słabo spisał się natomiast Piotr Zieliński.

Pozostali wybrańcy Brzęczka nie zachwycali. Najwięcej powołanych zobaczyliśmy w spotkaniu Lotto Ekstraklasy Wisła Płock - Jagiellonia Białystok (1:1). Ale ani Damian Szymański po stronie gospodarzy, ani Przemysław Frankowski i Taras Romanczuk u gości nie popisali się niczym szczególnym. Dwaj pierwsi zmarnowali po jednej fantastycznej okazji, trzeci zapisał się w protokole meczowym jedynie żółtą kartką. Dzień wcześniej na rodzimych boiskach występował Maciej Makuszewski, który w pojedynku Lecha Poznań z Piastem Gliwice (1:1) opuścił plac gry już po pierwszej połowie.

90 minut w swoich zespołach rozegrali Jacek Góralski (Ludogorec) i Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb). W ogóle nie zobaczyliśmy zaś Rafała Kurzawy (Amiens) i Jakuba Błaszczykowskiego, który po raz kolejny nie zmieścił się nawet w kadrze meczowej VfL Wolfsburg.

Weekendowy bilans pomocników reprezentacji Polski:

Pomocnik Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Jakub Błaszczykowski VfL Wolfsburg Bayer Leverkusen 3:1 poza kadrą - - Bundesliga
Przemysław Frankowski Jagiellonia Białystok Wisła Płock 1:1 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Jacek Góralski Ludogorec Razgrad Dunav Ruse 3:1 90 0 0 Liga bułgarska
Damian Kądzior Dinamo Zagrzeb HNK Rijeka 1:1 90 0 0 Prva HNL
Mateusz Klich Leeds United Middlesbrough 0:0 90 0 0 The Championship
Grzegorz Krychowiak Lokomotiw Moskwa FK Krasnodar 1:2 90 0 0 Premier Liga
Rafał Kurzawa Amiens SC St. Etienne 0:0 Na ławce rezerwowych - - Ligue 1
Karol Linetty Sampdoria Genua Napoli SSC 3:0 90 0 0 Serie A
Maciej Makuszewski Lech Poznań Piast Gliwice 1:1 46 0 0 Lotto Ekstraklasa
Taras Romanczuk Jagiellonia Białystok Wisła Płock 1:1 90 0 0 Lotto Ekstraklasa