Eintracht Frankfurt
12' Daichi Kamada 31' Amin Younes 56' Sebastian Rode 90+1' Evan N'Dicka
Bayern Monachium
53' Robert Lewandowski
2:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

A zatem kończy się spotkanie we Frankfurcie. Eintracht wygrywa z Bayernem 2:1, przez co nie traci dystansu do Lipska i Wolfsburga. Dla gości jest to trzecia porażka w obecnym sezonie. Ozdobą tego meczu zdecydowanie był gol Amina Younesa. Jedyne trafienie dla Bawarczyków było autorstwa Roberta Lewandowskiego, dla którego był to 26. gol w sezonie.

Dośrodkowanie z lewej strony, był blisko Lewandowski, ale nie sięgnął piłki! To była akcja Bayernu, żeby urwać choćby punkt we Frankfurcie.

Cztery minuty doliczyli sędziowie, a przed momentem rozpoczęło się ostatnie 60 sekund tego spotkania.

Eintracht Frankfurt. Schodzi: Daichi Kamada. Wchodzi: Steven Zuber.

Nie dostaliśmy informacji o czasie doliczonym przez sędziego. Bayern przy piłce.

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Evan N'Dicka.

Eintracht przed szansą na zamknięcie tego meczu, ale strzał Kosticia znakomicie broni Neuer!

Dobrze wyglądał kontratak Bayernu, ale pogubił się Sane. Po chwili Musiala szukał jeszcze prostopadłego podania, jednak piłka nie przedarła się przez gąszcz nóg piłkarzy Eintrachtu.

Ależ miałby wejście w mecz Musiala. Dobra centra Lucasa Hernandeza, ale młodziutki piłkarz Bayernu uderzył nad poprzeczką.

Tym razem strzelał rezerwowy Goretzka. Zablokowany. Goście napierają coraz mocniej.

Sane ze strzałem zza pola karnego, pewnie broni Trapp. Niezadowolony jest Davies, który był niepilnowany i czekał na podanie.

Zamieszanie w polu karnym Eintrachtu. Gospodarze wybijają piłkę poza pole karne, dopada do niej Niklas Suele, ale strzela obok słupka.

Przed szansą był Boateng, ale poślizgnął się w momencie oddawania strzału.

Po obejrzeniu powtórek sędziowie nie dopatrzyli się przewinienia. Gramy dalej. Przy piłce Bayern.

Domagają się rzutu karnego gospodarze. Barkok upadł w "szesnastce". Mamy analizę VAR!

Coraz trudniejszy czas dla Eintrachtu. Bayern non stop utrzymuje się w posiadaniu piłki.

Aut dla Bayernu... daleki, kilkudziesięciometrowy wyrzut Boatenga, ale nie dał rady nic z tego zrobić Lewandowski.

Kwadrans do końca. Czy Bayern zdobędzie choćby punkt?

Dośrodkowanie w pole karne Bayernu i łapie piłkę Neuer. Upadł jeszcze na murawę Hinteregger, ale nawet nie domagał się odgwizdania faulu.

I znów w akcji Bayern! Prawą nogą centrował Sane, na dalszym słupku uciekł Coman, lecz niezbyt czysto trafił w piłkę i skończyło się na niecelnym strzale.

Eintracht Frankfurt. Schodzi: Luka Jović. Wchodzi: Ragnar Ache.

Opatrywany Luka Jović poza linią boczną boiska. To efekt pojedynku powietrznego z jednym z rywali.

Tym razem inny wariant rozegrania rzutu rożnego. Wycofanie przed pole karne, kilka krótkich podań, a wszystko wieńczy dobre dośrodkowanie Comana. Główkował Goretzka, jednak nieznacznie obok słupka.

Bayern coraz groźniejszy. Goście w zasadzie nie schodzą z połowy Eintrachtu. Seria rzutów rożnych dla lidera tabeli.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego... i kolejny niecelny strzał po stronie Bayernu.

Coraz więcej błędów po stronie gospodarzy, którzy dość łatwo tracą piłkę. Pierwsze pół godziny w ich wykonaniu było znacznie lepsze.

W akcji Coman, dośrodkowanie w kierunku Lewandowskiego jednak było zbyt wysokie i Polak nie zdołał opanować piłki.

Z rzutu wolnego wrzucał Joshua Kimmich, ale nikt nie zdołał dojść do piłki i będzie wznowienie od bramki.

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Rode.

Taktyczny faul zawodnika gospodarzy.

Bayern chce iść za ciosem. Dalekie podanie Neuera, ale dobrze przeczytał to Trapp i skutecznie interweniował poza własnym polem karnym.

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Leroy Sane.

26! Dwudziesty szósty gol Lewandowskiego w tym sezonie, ale znakomitą robotę wykonał Sane, ogrywając dwójkę zawodników Eintrachtu. Wyłożenie na piąty metr, "Lewy" dostawił nogę i Bayern łapie kontakt!

Złe dośrodkowanie Kimmicha z narożnika. Zresztą nie pierwsze już w dzisiejszym meczu. W pierwszej połowie wyglądało to podobnie.

Szarpnął teraz lewym skrzydłem Davies, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

Lewandowski z piłką na lewym skrzydle. Bardzo dobre dośrodkowanie Polaka, jednak żaden z dwójki partnerów nie zdołał choćby musnąć futbolówki.

Bayern od razu chce się zabrać do odrabiania strat. W pierwszej akcji niecelnie główkował jednak Coman.

Czy Bayern odrobi stratę z pierwszej połowy?

Bayern Monachium. Schodzi: Marc Roca. Wchodzi: Leon Goretzka.

Zaczynamy grę w drugiej połowie spotkania!

Robert Lewandowski nie ma dziś łatwego życia we Frankfurcie

Koniec pierwszej połowy we Frankfurcie! Eintracht prowadzi z Bayernem 2:0 i jest to wynik jak najbardziej zasłużony. Gospodarze są zespołem lepszym, dużo bardziej konkretnym. Przyjezdni zaś nie mogą znaleźć swojego rytmu, a z ich akcji niewiele wynika. Ozdobą spotkania jest druga bramka Amina Younesa.

Kamada pokusił się o strzał z ponad dwudziestu metrów, jednak Neuer nie dał się pokonać i pewnie złapał piłkę.

Nie jest to dobry mecz Leroy'a Sane. Na początku dobry zwód, wydawało się, że coś z tej akcji wyniknie, ale po chwili mieliśmy kompletnie nieudane dośrodkowanie. Do nikogo.

Sędziowie doliczyli aż sześć minut do pierwszej połowy. Pamiętamy jednak przerwę związaną z kontuzją sędziego asystenta.

W odpowiedzi gospodarze! Najpierw zablokowany strzał Younesa, po chwili Neuer ratuje Bayern po uderzeniu Toure.

Świetny indywidualny rajd Sane. Płaskie zagranie wzdłuż pola karnego, gdzie "krzyżakiem" próbował strzelać Eric Choupo-Moting. Minimalnie obok słupka!

Błąd Hintereggera na własnej połowie. Od razu dłuższym podaniem uruchomiony został Sane, ale nie zdołał opanować piłki i pewnie na przedpolu Trapp.

Oddalają zagrożenie gracze Bayernu, natomiast nie ma mowy o kontrataku. Świetnie zorganizowani są bowiem gospodarze.

Kolejne bardzo groźne dośrodkowanie Kosticia. Boateng na wślizgu wybija piłkę na rzut rożny.

Wreszcie groźnie ze strony Bayernu! Ostrzał bramki Eintrachtu, uderzali kolejno Kimmich i Coman, potem poprawiał jeszcze Lewandowski, ale nie udało się znaleźć drogi do siatki.

Męczy się dziś w ataku Bayern. Przed momentem kolejny przechwyt miejscowych, od razu dalekie zagranie w stronę Toure, ale ten faulował Daviesa.

Lewandowski w akcji prawą stroną. Dośrodkowanie Polaka, jednak żaden z partnerów nie zdołał dojść do piłki.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Niklas Suele, ale ponownie bardzo pewnie broni Kevin Trapp.

Wreszcie mamy odpowiedź gości! Coman miał trochę miejsca w polu karnym, piłka po rykoszecie mogła zaskoczyć Trappa, ale bramkarz Eintrachtu zdołał przerzucić ją na rzut rożny.

Gol! Strzelił Amin Younes. Asystował mu Daichi Kamada.

Co też zrobił teraz Younes?! Fenomenalne uderzenie z narożnika pola karnego, po którym piłka wylądowała w samym okienku bramki Bayernu! Neuer nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Bayern miał dwa z rzędu rzuty rożne, lecz nie udało się zagrozić bramce Trappa.

Kingsley Coman z jedną z pierwszych indywidualnych akcji w tym meczu. Efekt? Próba wymuszenia rzutu wolnego. Sędzia nie dał się nabrać i gramy dalej.

Dalsze zagranie w kierunku Toure, jednak wahadłowy Eintrachtu nie sięgnął piłki. Zabrakło centymetrów.

Faul w ataku Lewandowskiego. Bayern ma problemy ze skonstruowaniem składnej akcji ofensywnej.

Tempo meczu troszeczkę spadło. Eintracht skupia się na defensywie i tylko czeka na kontrataki. Przed momentem próbował urwać się lewą stroną Kostić, lecz ostatecznie nic z tej akcji nie wyszło.

Pierwszy raz w tym meczu dłużej przy piłce zawodnicy Bayernu, ale wszystko to daleko od bramki Trappa.

"Centrostrzał" Kosticia, piłka poza boiskiem. Bayern ma jednak chwilę oddechu.

Ależ energetyczni są w tym spotkaniu gospodarze. Dośrodkowanie Kosticia do nikogo, ale piłka spadła pod nogi Toure. Chwila namysłu, uderzenie w kierunku dalszego słupka, ale tym razem Neuer nie musiał nawet podjąć próby interwencji.

Bayern nie za bardzo wie, co się dzieje. Kolejny szybki atak Eintrachtu, jednak tym razem niecelnie z dystansu uderzał Almamy Toure.

Co za pomysł Younesa! Neuer był bardzo wysoko ustawiony i zawodnik Eintrachtu podjął próbę lobu z kilkudziesięciu metrów... zabrakło niewiele, a mielibyśmy gola kolejki.

I znowu w ataku gospodarze, ale Boateng w ostatniej chwili wybija piłkę. To mogło być 2:0.

Gol! Strzelił Daichi Kamada. Asystował mu Filip Kostić.

Świetna akcja Eintrachtu! Ależ rozmontowana defensywa Bayernu. Younes do Kosticia, ten wyłożył piłkę do Kamady, który musiał tylko dostawić nogę. Neuer bez szans.

Ciekawa akcja Eintrachtu, ale w końcowej fazie nie zrozumieli się Jović z Kamadą i piłkę przechwycił Boateng.

Wracamy do rywalizacji. Nastąpiła zmiana sędziego asystenta. Przy piłce Eintracht.

W dalszym ciągu czekamy na wznowienie gry. Piłkarze wykorzystują chwilę przerwy na dodatkową rozgrzewkę.

Mamy przerwę spowodowaną... kontuzją sędziego asystenta.

Wysoki pressing Eintrachtu przynosi skutek. Przechwyt na połowie rywala, ale ratują się przyjezdni. Za długo zwlekał z oddaniem strzału Amin Younes i został zablokowany.

Akcja gości, Lewandowski wycofał piłkę do Sane, ale ten uderzył bardzo źle i piłka przeleciała wysoko nad bramką.

Faulowany Davies i gospodarzom udało się zatrzymać kontratak Bayernu. W pierwszych sekundach da się zauważyć, że murawa nie jest dziś w zbyt dobrym stanie.

Pierwszy gwizdek sędziego! Zaczęli gospodarze.

Piłkarze są już na boisku. Bayern zagra na biało, Eintracht zaś w czarno-czerwonych strojach. Za kilka chwil początek spotkania we Frankfurcie.

A tu zestawienie gospodarzy

Skład Bayernu

Po dwudziestu jeden kolejkach Bayern jest liderem Bundesligi. Eintracht jest czwarty, ale do swojego dzisiejszego rywala traci aż dziesięć punktów.

Robert Lewandowski znalazł się oczywiście w wyjściowym składzie Bayernu. Polak strzelił dotychczas 25 bramek w obecnym sezonie i zapewne liczy na podreperowanie tego dorobku.