Lechia Gdańsk
21' Grzegorz Wojtkowiak 49' Adam Hlousek 53' Rafał Janicki 78' Simeon Sławczew
Legia Warszawa
26' Maciej Dąbrowski 55' Guilherme 58' Michał Kucharczyk 87' Michał Kucharczyk
1:2

Legia Warszawa odwróciła los hitu i zwyciężyła.

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

Gol! Strzelił Michał Kucharczyk.

Mario Maloca główkował pod nogi Michała Kucharczyka po wrzutce Vadisa Odjidji-Ofoe. Fatalna interwencja defensora Lechii Gdańsk i rewelacyjny dziś dżoker zdobył gola płaskim strzałem. Legia Warszawa prowadzi w Gdańsku 2:1!

Adam Hlousek sfaulował Flavio Paixao w bocznym sektorze boiska. Obrońca Legii Warszawa miał dużo do powiedzenia sędziemu, a powinien już ustawić się i czekać na atak gospodarzy.

Zablokowane uderzenie Simeona Sławczewa mogło zaskoczyć Arkadiusza Malarza. Futbolówka wylądowała jednak na górnej siatce bramki Legii Warszawa.

Która drużyna zorganizuje się do ataku w końcówce spotkania? Ostatnie minuty należały zdecydowanie do zespołu z Gdańska i chce pójść za ciosem.

Lechia. Schodzi: Rafał Wolski. Wchodzi: Michał Mak.

Żółtą kartkę otrzymał Simeon Sławczew.

Rafał Wolski wpadł w pole karne stołecznego zespołu, majestatycznie ominął grupkę obrońców i oddał mocne uderzenie w słupek. Ponownie dobijał Flavio Paixao, ale był dalej od gola niż Wolski.

37220 kibiców ogląda na żywo hit Lotto Ekstraklasy. Przed przerwą kibice mocno się wynudzili, ale w drugiej połowie jest co oglądać, a wynik jest sprawą otwartą.

Poszli do przodu Lechiści. Chcą odzyskać prowadzenie! Marco Paixao zatrzymany przez Arkadiusza Malarza. Napastnik strzelił głową po dośrodkowaniu Jakuba Wawrzyniaka. Dobijał jeszcze Flavio Paixao, ale niecelnie.

Jeszcze lepsza interwencja Arkadiusza Malarza po przeciwnej stronie boiska! Po zagraniu Milosa Krasicia strzał z bliska oddał Marco Paixao i nadział się na doświadczonego bramkarza.

Lechia. Schodzi: Lukas Haraslin. Wchodzi: Flavio Paixao.

Milos Krasić stracił piłkę na własnej połowie, co sprokurowało kontratak Legii Warszawa. Strzał Vadisa Odjidji-Ofoe z ostrego kąta zatrzymał Dusan Kuciak!

Adam Hlousek ustawił się we własnym polu karnym i wybił pierwsze od dłuższego czasu dośrodkowanie Lechii Gdańsk. W ostatnich minutach gospodarze zostali zepchnięci pod własną bramkę.

Już lepsze i to znacznie lepsze zachowanie Dusana Kuciaka. Vadis Odjidja-Ofoe uruchomił podaniem Michała Kucharczyka, który tym razem nie przechytrzył byłego bramkarza Legii Warszawa.

Trochę nerwowo zachował się Dusan Kuciak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Legia Warszawa miała szansę na poprawkę z przeciwnej strony boiska. Stałe fragmenty to jednak w tym spotkaniu domena Lechistów.

Zrobiło się zdecydowanie ciekawiej w kwadransie po przerwie. Dwa gole i więcej składnych akcji niż w całej pierwszej części meczu.

Lechia. Schodzi: Joao Nunes. Wchodzi: Simeon Sławczew.

Gol! Strzelił Michał Kucharczyk. Asystował mu Guilherme.

Świetne wejście Michała Kucharczyka z ławki rezerwowych! Guilherme przyspieszył akcję na lewym skrzydle, a zmiennik w talii trenera Jacka Magiery wyprzedził defensora i strzelił z bliska na 1:1.

Żółtą kartkę otrzymał Guilherme za przewinienie taktyczne.

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Janicki za faul na Guilherme.

Szybkie trafienie dla Lechii Gdańsk na początku drugiej połowy i Legia Warszawa nie ma już na co czekać. Niebawem trener Jacek Magiera dokona zmiany.

Gol samobójczy! Adam Hlousek.

Lechia Gdańsk objęła prowadzenie po stałym fragmencie! Adam Hlousek próbował ratować sytuację po strzale Mario Malocy, ale sędziowie orzekli, że piłka po tej interwencji przekroczyła linię bramkową.

Dośrodkowanie Rafała Wolskiego w kierunku Marco Paixao. Wybili Legioniści, ale nie na długo, ponieważ gospodarze mieli jeszcze korner.

Piłka ponownie w grze.

Bez goli, a emocji jak na lekarstwo.

Doliczona minuta.

Trochę żwawsze wymiany podań Lechii Gdańsk. W ostatnim momencie, na obrzeżach pola karnego, interweniowali Michał Pazdan oraz Adam Hlousek.

Liczba fauli w tym spotkaniu zaczyna przekraczać barierę przyzwoitości. Gdyby tyle samo było strzałów co fauli, byłoby kawał widowiska.

Arkadiusz Malarz zainicjował atak Legii Warszawa płaskim podaniem bezpośrednio do drugiej linii. Zdążyła zorganizować się drużyna z Trójmiasta.

Maciej Dąbrowski pobiegł w pole karne Lechii Gdańsk i zapolował na futbolówkę. Trochę wyczucia, trochę szczęścia zabrakło byłemu zawodnikowi Pogoni Szczecin, by oddać strzał.

Trening stałych fragmentów w Gdańsku. Dusan Kuciak nie dał się zaskoczyć głębokim dośrodkowaniem, które za jego plecy wrzucił Guilherme.

Lukas Haraslin chciał rozpędzić się i wpaść z wysoką prędkością oraz piłką w pole karne Legii Warszawa. Ambitna, ale nieudana próba.

Strzał Rafała Wolskiego z rzutu wolnego próbował dobić po interwencji Arkadiusza Malarza Grzegorz Kuświk, ale sędzia asystent zasygnalizował spalonego byłego napastnika Ruchu Chorzów.

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Dąbrowski.

Milos Krasić ma pretensje do sędziego, że ponownie gwizdnął przewinienie w bocznym sektorze boiska. Środkowy pomocnik woli, by gra była płynniejsza.

Przydałyby się w tym pojedynku jakieś soczyste uderzenia. Dusan Kuciak oraz Arkadiusz Malarz czekają na jakiś poważny egzamin.

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Wojtkowiak za faul na Vadisie Odjidji-Ofoe.

Sędzia nie gwizdnął ani faulu Michała Pazdana, ani po chwili w przeciwnym polu karnym, gdzie upadł na boisko Vadis Odjidja-Ofoe.

Wymienia krótkie podania Lechia Gdańsk. W końcu przyspieszenie za sprawą Milosa Krasicia i dopiero Michał Pazdan zablokował w polu karnym Rafała Wolskiego.

Dał się sprowokować Adam Hlousek i sfaulował Lukasa Haraslina. Drużyna znad morza nie spożytkowała stałego fragmentu, ale Marco Paixao był zadowolony z pomysłu na jego rozegranie.

Spadła temperatura na boisku, ale pewnie chwilowo. Futbolówka w centrum boiska i pod nogami Lechistów.

Skuteczna interwencja Michała Pazdana, który zbiegł ze środka pod linię boczną boiska. Reprezentant Polski zainicjował akcję Legiii Warszawa, która skończyła się interwencją Dusana Kuciaka.

Szybko Legioniści rozpoczęli od rzutu rożnego. Zorientował się w sytuacji Jakub Wawrzyniak i zdążył zablokować Vadisa Odjidję-Ofoe, który był blisko bramki Dusana Kuciaka.

Odpowiedziała swoimi akcjami Lechia Gdańsk, która jest głośno wspierana z trybun. W pole karne mistrza Polski przedzierali się Lukas Haraslin oraz Grzegorz Kuświk.

Nic wynikło z rzutu rożnego dla Legii Warszawa. Była szansa na poprawkę z rzutu wolnego i ponownie we własnym polu karnym rządziła Lechia Gdańsk.

Deleko od własnego pola karnego wybiła piłkę Legia Warszawa, dzięki czemu Artur Jędrzejczyk mógł pognać na prawym skrzydle. Po akcji reprezentanta Polski gospodarze zablokowali uderzenie Thibaulta Moulina.

Początek hitu Lotto Ekstraklasy!

Przywitanie drużyn na środku boiska. Losowanie stron wygrał Miroslav Radović, więc rozpoczną od środka Milos Krasić i spółka.

Kto wygra mecz?

Pojedynek Lechii Gdańsk z Legią Warszawa to gratka dla miłośników Lotto Ekstraklasy przed przerwą reprezentacyjną. Oba kluby chcą być mistrzem Polski, a w zaciętym wyścigu po prymat każdy punkt może być decydujący.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Radosław Cierzniak - Jakub Rzeźniczak, Jakub Czerwiński, Łukasz Broź, Michał Kucharczyk, Sebastian Szymański, Dominik Nagy.

Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Mateusz Bąk - Simeon Sławczew, Michał Mak, Sebastian Mila, Flavio Paixao, Paweł Stolarski, Gino van Kessel.